Spotkanie z Katarzyną Zyskowską w MBP – Opowieści o Baczyńskim
Kulturalne spotkanie z literaturą w naszym mieście! W najbliższy poniedziałek, 13 maja, o godzinie 17:00, miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkać się z Katarzyną Zyskowską, autorką cenionych biografii i powieści obyczajowych.
  1. Katarzyna Zyskowska, znana z głębokich biografii i powieści, odwiedzi Filie nr 5 MBP.
  2. Autora opowie o tajemnicach i miłościach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, na podstawie swojej książki "Szklane ptaki".
  3. Zyskowska odpowie na pytania dotyczące relacji poety z innymi literatami oraz życia prywatnego.
  4. Spotkanie ma miejsce w ramach Tygodnia Bibliotek, przy współpracy z Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Katarzyna Zyskowska, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, jest autorką, która z pasją oddaje się literaturze, tworząc postacie i historie, które poruszają czytelników. W jej dorobku znajdują się nie tylko powieści obyczajowe jak "Upalne lato" czy "Wieczna wiosna", ale również zbeletryzowane biografie takie jak życie Marii Skłodowskiej-Curie w "Zanim" czy właśnie "Szklane ptaki" poświęcone Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.

Podczas spotkania w bibliotece przy ulicy Damrota 32, Zyskowska przybliży postać Baczyńskiego, znanego poety i bohatera wojennego. Dyskusja będzie okazją do zgłębienia nie tylko literackiego aspektu jego twórczości, ale również osobistych przeżyć i wyborów, które kształtowały jego życie i twórczość. To rzadka okazja, aby z bliska przyjrzeć się sylwetkom, które wpłynęły na kształt polskiej literatury w XX wieku.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną nie tylko poszerzyć swoje horyzonty literackie, ale także spędzić czas w otoczeniu miłośników książek i dyskusji o nich. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spotkać się z jedną z najciekawszych współczesnych autorek polskich i zanurzyć się w świat literatury i historii.


Na podstawie: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu