Zainstaluj aplikację, kręć kilometry i wygraj 3 tysiące złotych!
W czerwcu mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody, uczestnicząc w konkursie na Rowerową Stolicę Polski. Aby wziąć udział, wystarczy zainstalować aplikację i zacząć kręcić kilometry dla swojego miasta.
  1. Start konkursu: 1 czerwca, godzina 00:05.
  2. Wymagane: rower i aplikacja „Aktywne Miasta”.
  3. Indywidualne nagrody pieniężne dla najlepszych rowerzystów.
  4. Dodatkowe wyróżnienie dla najlepszej szkoły podstawowej.

1 czerwca o godzinie 00:05 rusza nocny rajd rowerowy, który rozpocznie zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje wydarzenie, które wystartuje przy wjeździe na trasę rowerową „Szlakiem kolejowym” w Większycach. To doskonała okazja, by rozpocząć zbieranie punktów dla naszego miasta.

Aby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy mieć rower i smartfon z zainstalowaną darmową aplikacją „Aktywne Miasta”. Po dołączeniu do konkursu, wybierając Kędzierzyn-Koźle, każdy przejechany kilometr będzie liczył się do wyniku miasta. W zeszłym roku mieszkańcy przejechali łącznie ponad 120 tysięcy kilometrów, co pokazuje, jak poważnie traktują tę rywalizację.

Dla najlepszych rowerzystów przewidziano nagrody finansowe. Trzech najlepszych mężczyzn i trzy najlepsze kobiety otrzymają odpowiednio 3 000 zł, 2 000 zł i 1 000 zł. Dodatkowo, szkoła podstawowa, której uczniowie przejadą najwięcej kilometrów w przeliczeniu na jednego ucznia, zdobędzie 3 000 zł.

W zeszłym roku najwięcej kilometrów wśród mężczyzn przejechał Marek Grabowski (około 4100 km), a wśród kobiet Iwona Wilkowska (około 3000 km). W tegorocznej edycji każdy mieszkaniec ma szansę przyczynić się do sukcesu miasta i zdobyć cenne nagrody.


Wg inf z: Urząd Miasta