Kolorowe procesje na Boże Ciało w Kędzierzynie-Koźlu
Wczorajszego dnia ulice naszego miasta zamieniły się w prawdziwe kwietne dywany. Wierni tłumnie wzięli udział w procesjach z okazji święta Bożego Ciała, odwiedzając przystrojone ołtarze, a dzieci tradycyjnie sypały płatkami kwiatów.
  1. Procesje z okazji Bożego Ciała przyciągnęły tłumy wiernych.
  2. Dzieci sypały płatkami kwiatów, zgodnie z tradycją.
  3. Dni Miasta odbędą się w dniach 31.05-01.06.
  4. MZK wprowadził zmiany w rozkładzie jazdy na długi weekend.

Obchody Bożego Ciała to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu katolickim, a w naszym mieście stanowi także wyjątkową okazję do spotkań społeczności lokalnej. Procesje, które przeszły ulicami, były pięknie przystrojone, a dzieci sypały płatkami kwiatów, tworząc niezwykłą atmosferę.

Dni Miasta, które przypadają na 31 maja i 1 czerwca, to kolejny ważny punkt w kalendarzu miejskich wydarzeń. W związku z tym Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK) wprowadził drobne korekty w rozkładzie jazdy, aby dostosować się do zwiększonego ruchu i ułatwić mieszkańcom uczestnictwo w obchodach.

Warto zwrócić uwagę na te zmiany, aby uniknąć ewentualnych niedogodności w podróży komunikacją miejską. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej miejskiego przewoźnika.

Wakacyjny nastrój i liczne wydarzenia kulturalne sprawiają, że nasze miasto tętni życiem. Procesje Bożego Ciała i nadchodzące Dni Miasta to doskonała okazja do wspólnego świętowania i celebrowania lokalnych tradycji.


Na podst. Urząd Miasta