Cztery medale dla młodych zapaśników UKS „Olimpijczyk” w Kluczach
Wielki sukces młodych zapaśników z UKS „Olimpijczyk”! Po ciężkich treningach i wielu godzinach spędzonych na macie, nasi adepci przywieźli z turnieju w Kluczach aż cztery medale.
  1. 120 zawodników z 17 klubów rywalizowało w turnieju.
  2. UKS „Olimpijczyk” zdobył dwa srebrne i dwa brązowe medale.
  3. Medaliści: Przemysław Żurek, Wiktor Zdziech, Oliwier Olechowski, German Shulha.
  4. Współfinansowanie klubu przez Gminę Kędzierzyn-Koźle.

Turniej zapaśniczy w Kluczach zgromadził aż 120 młodych zawodników z 17 klubów z całej Polski. W tak licznym gronie rywalizacja była niezwykle zacięta, lecz nasi młodzi sportowcy z UKS „Olimpijczyk” pokazali klasę i przywieźli do domu cztery medale.

Przemysław Żurek i Wiktor Zdziech zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach wagowych (odpowiednio do 35 i do 57 kilogramów). Brązowe krążki wywalczyli Oliwier Olechowski (kategoria do 35 kilogramów) oraz German Shulha (kategoria do 32 kilogramów). To ogromny sukces zarówno dla zawodników, jak i ich trenerów, Piotra Duka i Mateusza Zybały.

Szkolenie dzieci i młodzieży w klubie UKS „Olimpijczyk” jest współfinansowane przez Gminę Kędzierzyn-Koźle, co pozwala na rozwijanie talentów i zdobywanie cennego doświadczenia na macie. Dzięki wsparciu lokalnych władz, klub może kontynuować swoją misję i przygotowywać młodych zawodników do kolejnych wyzwań sportowych.

To nie tylko medale, ale także hektolitry potu i setki godzin treningów przyniosły efekty, które teraz mogą cieszyć mieszkańców i sympatyków zapasów. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów na sportowej drodze!


Opierając się na: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu