Koniec roku szkolnego: 4 tysiące uczniów w powiecie zakończyło naukę
W miniony piątek uczniowie naszego powiatu zakończyli rok szkolny, a wśród nich znalazło się prawie 3,5 tysiąca uczniów szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo, w kwietniu pożegnaliśmy 500 maturzystów. Uroczystości były pełne emocji i wzruszeń, zwłaszcza w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza, gdzie ze stanowiskiem dyrektora pożegnała się Małgorzata Targosz.

Pożegnanie dyrektor Małgorzaty Targosz po trzech dekadach pracy w I LO

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza, kończący się rok szkolny miał szczególne znaczenie. Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora, Małgorzata Targosz przeszła na emeryturę. Jej odejście było pełne wzruszeń, gdyż przez lata była nie tylko administratorem, ale i mentorem dla wielu uczniów i nauczycieli.

Małgorzata Targosz, mimo przejścia na emeryturę, nie zamierza całkowicie rezygnować z działalności w sektorze edukacyjnym. Planuje kontynuować swoje zaangażowanie, choć w nieco innej roli. Jej odejście to także zmiany kadrowe w liceum – kilku nauczycieli, którzy dotychczas pracowali w tej placówce, obejmie funkcje kierownicze w innych szkołach oraz w biznesie.

Wzruszające pożegnanie w I LO

Podczas uroczystości w I LO, dyrektor Targosz oraz jej zespół otrzymali podziękowania i gratulacje od wicestarosty Józefa Gismana oraz kierownik wydziału oświaty Aurelii Stępień. Wicestarosta Gisman podkreślił znaczenie pracy dyrektor i jej zespołu dla całej społeczności szkolnej.

- Dziękuję pani dyrektor oraz całemu zespołowi za kreatywność, zaangażowanie, za troskę i budowanie w młodych ludziach tego co wartościowe, uczenie szacunku, jak również tego, że warto się uczyć, rozwijać, ta praca nie poszła na marne, szkoła ma wspaniałych, utalentowanych uczniów, jesteśmy z niej dumni, pani dyrektor, to również pani zasługa, proszę w imieniu zarządu powiatu przyjąć nasze podziękowania - mówił Józef Gisman.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego w powiecie

W całym powiecie zakończenie roku szkolnego odbywało się w atmosferze radości i refleksji. Prawie 3,5 tysiąca uczniów szkół ponadpodstawowych zakończyło swoją edukację na tym etapie. To ważny moment zarówno dla młodzieży, jak i dla nauczycieli, którzy towarzyszyli im w tej edukacyjnej podróży.

Warto również wspomnieć o maturzystach, którzy zakończyli swoją szkolną przygodę już w kwietniu. Ich pożegnanie było równie wzruszające, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki egzaminów maturalnych, które otworzą im drzwi do dalszej edukacji lub kariery zawodowej.

Pełna relacja z wydarzenia oraz wywiad z Małgorzatą Targosz są dostępne na profilu Facebookowym powiatu.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu