Igor Grobelny nowym przyjmującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Igor Grobelny, doświadczony przyjmujący, dołącza do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wzmacniając drużynę przed nadchodzącym sezonem. Transfer ten zamyka skład przyjmujących, co budzi duże nadzieje na nadchodzące rozgrywki.

Kariera Igora Grobelnego w PlusLidze i międzynarodowe doświadczenia

Igor Grobelny zadebiutował w PlusLidze w sezonie 2014/2015, kiedy dołączył do Cerrad Czarnych Radom, opuszczając belgijski VC Euphony Asse-Lennik. Po dwóch latach gry w Radomiu, przeniósł się do Lubina, gdzie występował w sezonach 2016/2017 oraz 2018/2019, z krótką przerwą na grę w Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. Od 2019 roku reprezentował barwy Projektu Warszawa, z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski oraz Puchar Challenge w minionym sezonie.

Nie tylko krajowe podwórko jest miejscem, gdzie Grobelny pokazywał swoje umiejętności. Jego doświadczenie międzynarodowe obejmuje grę w europejskich pucharach oraz występy w reprezentacji Belgii. Zawodnik posiada podwójne obywatelstwo – belgijskie i polskie. W 2019 roku zrezygnował z gry w reprezentacji Belgii, aby po upływie dwuletniej kadencji móc występować jako Polak.

Nowe wyzwania i marzenia w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Igor Grobelny nie kryje zadowolenia z dołączenia do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Dla niego to nie tylko szansa, ale również spełnienie marzeń. „To takie małe spełnienie marzeń, od razu przyszła też dodatkowa motywacja do ciężkiej pracy, żeby w te wakacje jak najlepiej się przygotować na nowy sezon. Wszystko zadziało się szybko, jak tylko pojawił się pierwszy telefon z propozycją to wiedziałem, że będę dążył do tego żeby być zawodnikiem ZAKSY. ZAKSA słynie ze swojej siatkówki, klub słynie z tego, że zawsze tu wszystko było na tip-top. Na pewno liczę na możliwości większego grania, chciałbym móc w tym sezonie bardziej się pokazać, spędzić więcej czasu na boisku.” – powiedział Grobelny.

Ambicje i perspektywy na nadchodzący sezon

Nowy przyjmujący ZAKSY przychodzi z dużymi ambicjami. „PlusLiga jest specyficzna, tutaj wszystko może się wydarzyć, ale myślę, że jeżeli każdy będzie dawał z siebie maksa, to patrząc na to, jaką mamy drużynę to myślę, że wszystko będzie fajnie wyglądało” – dodał Grobelny. Jego optymizm i zaangażowanie mogą być kluczowe dla sukcesów drużyny w nadchodzących rozgrywkach.

Transfer Igora Grobelnego to ważny krok dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która liczy na wzmocnienie swojej pozycji w PlusLidze. Kibice z pewnością będą śledzić jego występy z dużym zainteresowaniem, mając nadzieję, że nowy zawodnik przyczyni się do kolejnych sukcesów zespołu.


Na podst. UM Kędzierzyn-Koźle