Rowerowy rajd charytatywny
W naszym regionie wystartowała wyjątkowa inicjatywa – ogólnopolski rajd rowerowy „Pomaganie za Jechanie”. To nie tylko sportowe wyzwanie, ale przede wszystkim akcja charytatywna, która w tym roku dedykowana jest bliźniakom Dominice i Dawidowi.

Charytatywna akcja rowerowa na rzecz bliźniaków

„Pomaganie za Jechanie” to niezwykłe wydarzenie, które łączy pasję do kolarstwa z pomocą dla potrzebujących. W tym roku uczestnicy rajdu zbierają środki dla Dominiki i Dawida – bliźniaków, którzy potrzebują wsparcia. Dwie drużyny kolarskie wyruszyły z Kędzierzyna-Koźla, aby pokonać tysiące kilometrów i spotkać się na mecie w Kaliszu.

Trasa rajdu – serce na mapie Polski

Trasa, którą przemierzą uczestnicy, nie jest przypadkowa. Jej przebieg tworzy na mapie Polski kształt serca, symbolizując miłość i wsparcie dla bliźniaków. Po drodze kolarze odwiedzą takie miasta jak Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Warszawa, Opole, Wrocław i Gniezno. Każde z tych miejsc to kolejny przystanek w ich niezwykłej podróży, pełnej wyzwań i emocji.

Wsparcie władz i społeczności lokalnej

Przed startem rajdu uczestników pozdrowiła prezydent miasta, Sabina Nowosielska, która objęła inicjatywę Patronatem Honorowym. Jej wsparcie oraz zaangażowanie lokalnej społeczności dodają uczestnikom motywacji do pokonywania kolejnych kilometrów.

Jak możesz pomóc?

Chociaż nie każdy może wziąć udział w rajdzie, każdy z nas może wesprzeć akcję. Informacje o zbiórce oraz jak można pomóc, można znaleźć na profilu akcji w mediach społecznościowych oraz na stronie dedykowanej zbiórce. Każda pomoc jest na wagę złota i przyczynia się do poprawy życia Dominiki i Dawida.

Podsumowanie

„Pomaganie za Jechanie” to więcej niż rajd rowerowy. To symbol jedności i wsparcia, które możemy okazać potrzebującym. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i mamy nadzieję, że ich wysiłek przyniesie realną pomoc dla Dominiki i Dawida.


Na podstawie: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu