Młodzi badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla na międzynarodowym turnieju dla niesłyszących
W historii naszego miasta, młodzi sportowcy z Kędzierzyna-Koźla po raz pierwszy wzięli udział w międzynarodowym turnieju badmintona dla niesłyszących. Ich osiągnięcia są godne podziwu i mogą otworzyć nowe możliwości na przyszłość.

Wyjątkowe osiągnięcia młodych badmintonistów

Podopieczni trenera Tomasza Zioło, Natalia Paras i Oskar Żyra, reprezentowali nasz region na prestiżowym turnieju Deaf-Gehörlosen International Badminton Turnier w Linzu, w Austrii. Młodzi zawodnicy, trenujący na co dzień pod skrzydłami MMKS Kędzierzyn-Koźle, odnieśli spektakularne sukcesy, które mogą być inspiracją dla innych sportowców.

Triumf na międzynarodowej arenie

Natalia Paras zdobyła tytuł zwyciężczyni turnieju, co jest ogromnym osiągnięciem, zważywszy na rangę zawodów. Oskar Żyra również zaprezentował się znakomicie, zajmując drugie miejsce. Dodatkowo, duet Paras-Żyra triumfował w grze podwójnej, co podkreśla ich doskonałą współpracę i zgranie na korcie.

Szansa na kolejne sukcesy

Dzięki wybitnym wynikom, Natalia i Oskar otrzymali zaproszenie na kolejne zawody w Austrii. Możliwe, że przed nimi otworzy się także szansa na udział w Światowych Młodzieżowych Igrzyskach Głuchych, które odbędą się w Taipei za trzy lata. To wielka motywacja do dalszej pracy i treningów.

Treningi i wsparcie lokalnych instytucji

Codzienne treningi młodych badmintonistów odbywają się we współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych oraz w ramach grupy integracyjnej zorganizowanej przez MOSiR i MMKS Kędzierzyn-Koźle. Dzięki temu Natalia i Oskar mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i dążenia do wyższych celów sportowych.

Sukcesy naszych młodych sportowców pokazują, że przy odpowiednim wsparciu i determinacji, bariery mogą zostać przełamane, a marzenia spełnione. Gratulujemy Natalii i Oskarowi oraz życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej!


Opierając się na: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu