UM Kędzierzyn-Koźle montuje dodatkowe latarnie przy przejściach dla pieszych

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, władze miasta podejmują kolejne kroki w celu poprawy warunków na przejściach dla pieszych. W ramach nowej inicjatywy, w najbliższych miesiącach zainstalowane zostaną dodatkowe latarnie, które mają na celu zwiększenie widoczności i bezpieczeństwa pieszych.
- Nowe latarnie przy kluczowych przejściach
- Aktywne oświetlenie ostrzegawcze jako nowoczesne rozwiązanie
- Wsparcie rządowe dla inwestycji
Nowe latarnie przy kluczowych przejściach
Miasto postanowiło zainwestować w oświetlenie przy najczęściej uczęszczanych przejściach dla pieszych. Do końca roku mieszkańcy mogą spodziewać się znacznego poprawienia warunków na ul. Chrobrego, w pobliżu Publicznego Przedszkola nr 12, oraz na ul. Kozielskiej, w okolicach stacji dializ. Te zmiany mają na celu nie tylko zwiększenie komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa osób przechodzących przez jezdnię.
Aktywne oświetlenie ostrzegawcze jako nowoczesne rozwiązanie
W ramach tego projektu, oprócz standardowych latarni, zostaną zainstalowane także aktywne systemy oświetlenia ostrzegawczego. Te innowacyjne rozwiązania mają za zadanie sygnalizować kierowcom, gdy pieszy zbliża się do przejścia. Takie działania już przyniosły pozytywne efekty w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie miasta, gdzie zwiększona widoczność przyczyniła się do zmniejszenia liczby wypadków i incydentów drogowych.
Wsparcie rządowe dla inwestycji
Inwestycja w oświetlenie przejść dla pieszych jest częścią szerszego programu, który ma na celu ograniczenie przestępczości i aspołecznych zachowań. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Dzięki temu wsparciu, miasto ma możliwość realizacji działań, które znacząco poprawią bezpieczeństwo mieszkańców, co jest jednym z priorytetów lokalnych władz.
Źródło: UM Kędzierzyn-Koźle
Ostatnie Artykuły

Zmiana odbioru wielkogabarytów w gminie Leśnica – termin przesunięty o dwa dni

Tydzień Bibliotek 2026 - książki, ludzie i otwarte drzwi

Łukasz Ziegler wrócił do II LO. Za robotyką stoi ciężka praca

Rada Starego Miasta ma nową siedzibę. W dawnej Studni jest więcej miejsca

Ponad 2 promile i chwila nieuwagi - zderzenie w centrum Kędzierzyna-Koźla

Rowerem na koncert i piknik. Święto Europy w Kędzierzynie-Koźlu nabierze tempa

Tomasz Hubert Kandziora w Sławięcicach opowie, jak rodzi się lokalna historia

Majówka na drogach pod lupą - policja zapowiada kontrole do 4 maja

Wnuk i dziadek wrócili z medalami. Jacob Stankiewicz został mistrzem Polski

Nowy blok przy Jasnej rusza. W Kędzierzynie–Koźlu przybędzie 32 mieszkania

Ostatni dzwonek w szkołach powiatu. Maturzyści ruszają w dorosłość

OK bike! wraca na ulice. System ma być tańszy i bardziej elastyczny

Sezon motocyklowy ruszył - policja apeluje o chłodną głowę

