Słodkie warsztaty w Sławięcicach W Królestwie Pszczół dzieci poznały tajemnice ula

Pełne słoiki miodu i pszczele ciekawostki zawładnęły ostatnim spotkaniem w Sławięcicach - dzieci weszły do świata uli i wyszły z smakowitymi wspomnieniami.
- Odkryj, co działo się w Sławięcicach podczas warsztatów o pszczołach
- Poznaj gospodarzy i miejsce - Gospodarstwo Pszczelarskie “MIŚ” i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają
Odkryj, co działo się w Sławięcicach podczas warsztatów o pszczołach
W Sławięcicach odbyły się warsztaty zatytułowane „W Królestwie Pszczół”, które przyciągnęły najmłodszych i ich opiekunów. Zajęcia zaprojektowano tak, aby uczestnicy mogli poznać proces powstawania miodu i zobaczyć, jak wygląda życie w ulu. Dzieci dostawały odpowiedzi na podstawowe pytania o pszczoły, między innymi kim jest królowa i jakie zadania pełnią poszczególne owady.
Organizatorzy zadbali o to, by spotkanie było zarówno edukacyjne, jak i zmysłowe - uczestnicy mieli okazję obejrzeć prawdziwe rekwizyty pszczelarskie oraz przekonać się, jak z wyglądu i zapachu można rozpoznać efekty pracy pszczół. Efektem końcowym były słoiki z miodem i pozytywne wspomnienia, które pozostały po wydarzeniu.
Poznaj gospodarzy i miejsce - Gospodarstwo Pszczelarskie “MIŚ” i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają
Warsztaty poprowadzili przedstawiciele Gospodarstwa Pszczelarskiego „MIŚ”, którzy odpowiadali za merytoryczną część i praktyczne demonstracje. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, która regularnie organizuje wydarzenia edukacyjne dla dzieci i rodzin. Dzięki współpracy instytucji uczestnicy mogli zobaczyć z bliska, jak wygląda praca pszczelarza i dlaczego te owady są tak ważne dla życia na Ziemi.
Warsztaty pozostawiły po sobie nie tylko słoiki miodu, ale przede wszystkim większe zrozumienie roli pszczół i szacunek do ich pracy. Dla mieszkańców Sławięcic to przykład, jak lokalne inicjatywy potrafią łączyć edukację z praktycznym doświadczeniem.
Na podstawie: UM Kędzierzyn-Koźle
Ostatnie Artykuły

Syreny w Kędzierzynie-Koźlu odezwą się tylko na próbę

W kościele św. Mikołaja muzyka pasyjna zatrzymała codzienny pośpiech

Wiosenna elegancja bez kompromisów – jak łączyć świeżość z profesjonalizmem?
![[SIATKÓWKA] PlusLiga – Aluron CMC Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 w ćwierćfinale. Goście z Kędzierzyna-Koźla odwrócili losy meczu](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-zaksa-kedzierzyn-kozle-29032026-23.webp)
[SIATKÓWKA] PlusLiga – Aluron CMC Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 w ćwierćfinale. Goście z Kędzierzyna-Koźla odwrócili losy meczu

Przedszkolaki wniosły do gabinetu prezydenta wielkanocny akcent

W Budowlance padły słowa, które mają przerwać milczenie o hejcie

Przedszkolaki zasypały policjantów pytaniami po wizycie w Mechnicy

Szkoła, która uczy empatii zamiast etykiet, pokazała głos młodych o neuroróżnorodności

Piesi i rowerzyści pod lupą - policja ruszyła z akcją NURD w powiecie

W żłobku nr 6 wielkanocne ozdoby zaczęły się od wydmuszek

Nie syreny, lecz testy sprawdziły młodych strażaków z powiatu

Kędzierzyńsko-kozielska elita sportowa znów dostała stypendia

W Budowlance padły słowa, których młodzi często nie mówią głośno

