Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

1 min czytania
Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

Policjanci zatrzymali w weekend dwóch kierujących, którzy poruszali się pod wpływem alkoholu - jeden za kierownicą samochodu, drugi na rowerze. Interwencje zakończyły się zatrzymaniem dokumentów i mandatem.

Miniony weekend na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zakończył się dwoma zatrzymaniami związanymi z jazdą pod wpływem alkoholu, poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwszą interwencję przeprowadzili funkcjonariusze wobec 38-latka kierującego Volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Drugi przypadek dotyczył 58-letniego rowerzysty. Policjanci drogówki zatrzymali go i przeprowadzili badanie, które wykazało prawie 1 promil alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu podkreśliła, że działania były standardową częścią służby patrolowej i miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu.

na podstawie: Policja Kędziezyn-Koźle.

Autor: krystian