Uczniowie z PSP nr 11 zajrzeli za kulisy decyzji o Kędzierzynie-Koźlu

FOT. Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu
W sali narad Urzędu Miasta szkolna lekcja nagle zmieniła adres i ton. Uczniowie klasy 3A z PSP nr 11 zobaczyli, gdzie zapadają decyzje dotyczące codziennych spraw Kędzierzyna-Koźla i jak wygląda samorząd od środka. Dla dziesięciolatków była to nie tylko wycieczka, ale też żywa lekcja o mieście, które na co dzień znają głównie z ulic, szkoły i boisk.
Dzieci przyszły do magistratu w ramach projektu „Zakochaj się w Kędzierzynie-Koźlu”, którego celem było pokazanie, jak działa miasto od strony, której zwykle nie widać z perspektywy mieszkańca. Usłyszały, kto odpowiada za remonty dróg, utrzymanie boisk, funkcjonowanie szkół i pracę ośrodków kultury. To właśnie takie spotkania najprościej pokazują, że samorząd nie jest abstrakcją z podręcznika, tylko siecią decyzji wpływających na zwykły dzień w mieście.
Najwięcej emocji wzbudziła część poświęcona straży miejskiej. Uczniowie mogli wejść do radiowozu, posłuchać sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a także zobaczyć dyżurkę, czyli miejsce, z którego monitoruje się bieżące zgłoszenia. Dla dzieci to był moment, w którym miejski porządek przestał być hasłem, a stał się konkretną pracą ludzi, których na co dzień widać dopiero wtedy, gdy coś się dzieje.
na podstawie: UM Kędzierzyn-Koźle.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Na Pogorzelcu kończy się zagospodarowanie terenu przy Słowackiego

Znalazł torebkę na przystanku - cudzą kartą zapłacił blisko 500 zł

Błoto, rzeka i pięć kilometrów przeszkód. Kozioł wraca do Sławięcic

Chwila nieuwagi w Pawłowiczkach. 53-latka zderzyła się z Volkswagenem

Wakacyjna niedziela na Orliku. Sportowe zajęcia będą bezpłatne

Rejs po Odrze z historią powstania w tle - spotkanie z Pawłem Brolem

Łódź z Kędzierzyna-Koźla na podium mistrzostw świata. Jest brąz

Mniej sztywny grafik, większe możliwości. MŚP testują nowe modele pracy

Sprawdzili blisko 1000 kierowców. Czterech jechało po alkoholu

Greckie melodie na kozielskich Plantach porwały publiczność do tańca

Na Rynku stanął duży ekran. Widzowie obejrzeli „Dalej Jazda 2”

Znicze i biało-czerwone wieńce pod tablicą pamięci o Wołyniu

Licea znów przed technikami. W powiecie rośnie ścisk o miejsca

Eksperymenty, eko torby i geologia. MOK dał dzieciom wakacje bez nudy
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie - noclegi, basen, sale konferencyjne i sport jeździecki
- Urząd Stanu Cywilnego w Cisku - dowód osobisty, zmiana danych, dostępność
- Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, kina, zajęcia i wynajem sal
- Gminna Biblioteka Publiczna w Reńskiej Wsi - kontakt, filia, katalog online
- Biuro Powiatowe ARiMR w Polskiej Cerekwi - dopłaty, premie i e-usługi dla rolników
- Urząd Stanu Cywilnego Pawłowiczki - kontakt, sprawy, druki
