Straż Miejska wraca na rowery w Kędzierzynie-Koźlu. Patrole ruszyły w teren

FOT. Urząd Miasta
Na ulicach Kędzierzyna-Koźla znów widać funkcjonariuszy na dwóch kółkach. Straż Miejska wykorzystuje cieplejszą pogodę, by dotrzeć tam, gdzie radiowóz nie zawsze ma łatwy wjazd, a przy okazji być bliżej miejsc, w których ruch robi się gęstszy i bardziej nerwowy.
Patrole rowerowe pojawiają się przede wszystkim w parkach, przy ogródkach działkowych, na placach zabaw, w pobliżu szkół oraz na ścieżkach rowerowych. To właśnie tam mundurowi mają najwięcej okazji, by reagować na drobne wykroczenia, ale też przypominać o zasadach bezpieczeństwa.
- Wśród alejek, boisk i ścieżek rowerowych
- Sezon, który zamienia rower w narzędzie kontroli
Wśród alejek, boisk i ścieżek rowerowych
Rower daje strażnikom większą swobodę poruszania się w miejscach, gdzie samochód bywa po prostu zbyt dużym i zbyt wolnym rozwiązaniem. Dzięki temu mogą szybciej sprawdzić tereny rekreacyjne, zajrzeć w okolice osiedlowych alejek i skontrolować miejsca, w których szczególnie łatwo o niebezpieczne sytuacje z udziałem dzieci i rowerzystów.
Ważny element tych patroli dotyczy najmłodszych cyklistów. Od 1 czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia będą musiały jeździć w kaskach. Strażnicy mają więc nie tylko czuwać, ale też przypominać o nowym obowiązku, zanim na ulicach pojawi się więcej wakacyjnych przejazdów.
Sezon, który zamienia rower w narzędzie kontroli
Patrole rowerowe będą pełnić służbę do końca sezonu letniego. To oznacza, że w najbliższych miesiącach mieszkańcy mogą częściej spotykać strażników właśnie tam, gdzie latem koncentruje się codzienny ruch – przy szkołach, na trasach spacerowych i w punktach, które przyciągają dzieci oraz młodzież.
Dla miasta to prosty sygnał: w cieplejszych miesiącach nadzór nie ogranicza się do ulic, po których jeżdżą auta. Straż Miejska stawia też na obecność tam, gdzie noga i rower są ważniejsze niż silnik.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Muzeum w Kędzierzynie-Koźlu cofnęło dzieci do świata zawodów ich dziadków

MZK przechodzi na letni rozkład. Znika jedna linia, rusza kurs nad Dębową

Miauczenie spod nadkola skończyło się szybką akcją policji w Kędzierzynie-Koźlu

MMKS wraca z workiem medali. Jastrząbek i Żarski zrobili różnicę

Cztery złota i mocny sygnał z Krzeptowa. Olimpijczyk z Kędzierzyna-Koźla tuż za podium

W Kędzierzynie-Koźlu powstały sieci wspierające rynek pracy przyszłości

Terenowa gra na 100-lecie dzielnicowych przyciąga mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

Kask zamiast przypadku. Strażnicy uczą najmłodszych bezpiecznej jazdy

Hulajnoga elektryczna pod lupą policji i ratownika w Kędzierzynie-Koźlu

Nowa karetka w powiecie. Stary ambulans kończy służbę

Sport, muzyka i pomaganie. Festyn przyciągnął całe osiedla

Jeden skończył przy krzyżu, drugi pojechał slalomem przez centrum Kędzierzyna-Koźla

Przedszkolny festyn zyskał boisko. Dzieci od razu ruszyły do gry

Ostatnie kontenery na odzież. Kędzierzyn-Koźle zmienia zasady zbiórki
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, filie, katalog online
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kędzierzynie-Koźle - kontakt, godziny i rekrutacja
- Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi - kontakt, zajęcia i wynajem sal
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Reńskiej Wsi - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- Parafia św. Anny w Dziergowicach - msze, kancelaria, historia kościoła
