Młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla zgarnęli worek medali w Opolu

Na opolskich bieżniach i w sektorach rzutowych młodzi zawodnicy MMKS pokazali, że ich forma nie jest przypadkiem. Z mistrzostw województwa wrócili z medalami, rekordami życiowymi i awansem do ogólnopolskiego finału. To był start, po którym widać nie tylko pojedyncze talenty, ale całą grupę dobrze prowadzonych lekkoatletów.
- Jedenaście medali młodzików i kilka wyników, które zwracają uwagę
- Młodsze roczniki też wróciły z Opola z mocnym akcentem
- Za medalami stoi szeroka praca całego zespołu
Jedenaście medali młodzików i kilka wyników, które zwracają uwagę
Występ młodzików z MMKS podczas mistrzostw województwa w Opolu dał klubowi aż 11 krążków. Najmocniej błysnęli zawodnicy konkurencji technicznych, ale na bieżni również nie brakowało emocji. Wyniki przyszły w kilku różnych konkurencjach, co pokazuje, że szkolenie w klubie nie opiera się na jednym mocnym punkcie, lecz na szerokim zapleczu.
Na najwyższym stopniu podium stanęli:
- Gabriela Wachulec w pchnięciu kulą,
- Tymoteusz Brzoska w rzucie oszczepem,
- Łucja Smaga w rzucie młotem.
Brzoska dorzucił jeszcze srebro na 110 metrów przez płotki. O podium musiał walczyć do samego końca, bo o drugim miejscu zadecydowały setne sekundy. Tuż za nim finiszował klubowy kolega Jakub Jastrząbek, który później dołożył jeszcze srebrny medal w wieloskoku i poprawił rekord życiowy. To ważny sygnał, bo takie wyniki zwykle nie biorą się z przypadku, tylko z regularnej pracy na treningach.
W rzucie dyskiem dobrze wypadły także Marta Kałwak i Gabriela Wachulec, które zdobyły odpowiednio srebro i brąz. Kolejne medale MMKS dołożyli też Igor Skoberla, Michał Moskal i Marta Kałwak w rzucie młotem. Blisko podium była Maja Marek, która dwukrotnie kończyła rywalizację na czwartym miejscu. Warto też odnotować wyniki Emilii Kloc, Julii Kapicy oraz juniora młodszego Kacpra Jastrząbka. Jego rezultaty 6,30 m w skoku w dal i 1,75 m w skoku wzwyż dają mu miejsce w ścisłej krajowej czołówce.
Młodsze roczniki też wróciły z Opola z mocnym akcentem
Kilka dni później dobre wiadomości napłynęły ponownie z Opola, tym razem z mistrzostw województwa w kategoriach U12 i U14. Młodsi reprezentanci MMKS zdobyli cztery medale, a w ich przypadku równie ważne jak same krążki były rekordy życiowe, które pokazują, że grupa dopiero się rozpędza.
Najwięcej powodów do zadowolenia miał Wiktor Brzoza. Wygrał skok wzwyż, a ten wynik dał mu coś jeszcze – awans do finału krajowego programu Lekkoatletyka dla Każdego we Włocławku . Do złota dołożył brąz na 60 metrów, więc wyszedł z zawodów jako jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników swojej kategorii.
Drugie złoto dla MMKS zdobył Cyprian Malisz, który był najlepszy na 300 metrów. Brąz w skoku w dal wywalczyła Mia Bierdzio. Pozostali młodzi lekkoatleci także pokazali się z dobrej strony, a ich nowe rekordy życiowe są cennym znakiem przed kolejnymi startami. W takich kategoriach wiekowych właśnie to często liczy się najbardziej – nie tylko miejsce na podium, ale też stabilny postęp, który z miesiąca na miesiąc buduje sportową pewność.
Za medalami stoi szeroka praca całego zespołu
Trener Andrzej Saczko zwraca uwagę na pracę całej grupy i wsparcie, jakie młodzi lekkoatleci otrzymują od dyrekcji, rodziców oraz środowiska PSP 12. W sporcie dzieci i młodzieży takie zaplecze ma znaczenie ogromne. Bez niego nawet najbardziej utalentowany zawodnik rzadko dochodzi tak daleko.
Wyniki z Opola pokazują więc coś więcej niż tylko udany weekend startowy. MMKS ma dziś zawodników, którzy potrafią zdobywać medale w biegach, skokach i konkurencjach rzutowych, a do tego wchodzą w krajową rywalizację z coraz odważniejszymi wynikami. Dla Kędzierzyna-Koźla to sygnał, że lekkoatletyka w mieście ma solidny fundament i kolejne roczniki, które już teraz głośno pukają do szerszej rywalizacji.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla zgarnęli worek medali w Opolu

W Kędzierzynie-Koźlu młodzi mówili o wojnie. Padły mocne słowa o pokoju

Strażnicy miejscy poznali nowe przepisy i mają szybciej reagować na drogach

Informatyka w szkołach średnich już nie kończy się na komputerze

W kędzierzyńsko-kozielskim garażu rozładowywali podróbki - wpadli na gorącym uczynku

Czysty Region wraca do pojemników. Jest nowy plan dla gminy Dobrodzień

W Pawłowiczkach siatkówka dostała policyjny patronat i szkolne emocje

Wspólna gra bez tłumacza. Młodzież z Wissen szybko przełamała dystans

Festyn w Sławięcicach połączył rodziny, lokalną dumę i muzealną ciekawość

Koźle opowie o sobie na targach książki - muzeum szykuje baśniowy spacer

Szpital rośnie nad miarę. Leczenie onkologiczne ma być bliżej domu

Strażacy z powiatu doczekali się awansów i nowych wozów. Padły mocne słowa wsparcia

W Kędzierzynie-Koźlu nagrodzono ambasadorów sukcesu. Sport i kultura na jednej scenie

Na Zielnej wszystko jest już gotowe. Dzieci mają nowy plac zabaw
Przydatne dane teleadresowe
- Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy - kontakt, wynajem powierzchni i ulgi dla inwestorów
- Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, kina, zajęcia i wynajem sal
- MOPS Kędzierzyn-Koźle - kontakt, świadczenia, domy dziennego pobytu
- Komenda Powiatowa PSP w Kędzierzynie-Koźle - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Urząd Stanu Cywilnego w Cisku - dowód osobisty, zmiana danych, dostępność
- Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźle - kontakt, kasa, adresy
