Zagubiony senior siedział przy bramie zakładów. Pomogła Straż Miejska

Zagubiony senior siedział przy bramie zakładów. Pomogła Straż Miejska

FOT. UM Kędzierzyn-Koźle

Przy bramie zakładów przemysłowych w Blachowni siedział starszy mężczyzna, który nie wiedział, gdzie się znajduje ani jak tam trafił. Zauważył go mieszkaniec i powiadomił Straż Miejską. Dzięki szybkiej reakcji patrolu senior został zbadany i bezpiecznie przekazany rodzinie.

  • Zdezorientowany mężczyzna czekał przy ulicy Szkolnej
  • Straż Miejska odnalazła siostrę seniora

Zdezorientowany mężczyzna czekał przy ulicy Szkolnej

Funkcjonariusze zastali przy ul. Szkolnej około 80-letniego seniora. Mężczyzna był zagubiony i nie potrafił wskazać, gdzie mieszka ani w jaki sposób znalazł się w rejonie zakładów przemysłowych.

Strażnicy wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni przebadali seniora, ale nie stwierdzili potrzeby przewiezienia go do szpitala.

Straż Miejska odnalazła siostrę seniora

Po zakończeniu badania funkcjonariusze zajęli się ustaleniem kontaktu z rodziną. Udało im się skontaktować z siostrą mężczyzny, która przejęła nad nim opiekę.

Ta interwencja pokazuje, jak wiele może zmienić zwykła reakcja osoby, która zauważy kogoś zagubionego lub wymagającego pomocy. Zamiast pozostawić seniora samego, mieszkaniec powiadomił Straż Miejską, a służby doprowadziły sprawę do bezpiecznego zakończenia.

na podstawie: UM Kędzierzyn-Koźle.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Kędzierzyn-Koźle). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji