Uwaga! Burze (komunikat RSO)

Po ponad pół wieku odchodzi z WOPR. Ryszard Tatarczuk z odznaką

Po ponad pół wieku odchodzi z WOPR. Ryszard Tatarczuk z odznaką

FOT. UM Kędzierzyn-Koźle

Przez dekady był obecny tam, gdzie mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla korzystali z kąpieli i pływania. Ryszard Tatarczuk zakończył służbę jako ratownik WOPR, ale jego nazwisko pozostaje dobrze znane kilku pokoleniom wodniaków. Na pożegnanie otrzymał honorową odznakę „Błękitny Krzyż WOPR”.

Ryszard Tatarczuk ma za sobą ponad 50 lat pracy w ratownictwie wodnym. Tak długi staż oznacza tysiące godzin dyżurów, stałą gotowość do udzielania pomocy i odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób korzystających z pływalni.

Ratownik był związany między innymi ze śródmiejską pływalnią oraz „Wodnym oKKiem”. To właśnie tam pamiętają go mieszkańcy, którzy przez lata widywali go między słupkami. Honorowy „Błękitny Krzyż WOPR” stał się podkreśleniem jego wieloletniej służby i zaangażowania w ratownictwo wodne.

na podstawie: Urząd Miasta.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Kędzierzyn-Koźle). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji