Do naruszenia nietykalności małoletniej doszło w grudniu ubiegłego roku, na terenie Kędzierzyna-Koźla. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamer monitoringu. Publikacja wizerunku mężczyzny podejrzewanego o ten czyn w mediach spowodowała, że sam zgłosił się do prokuratury.

13 grudnia 2018 r. policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o naruszeniu nietykalności małoletniej. Jak ustalili funkcjonariusze, około godziny 16:00 na jednym z osiedli w Kędzierzynie-Koźlu nieznany mężczyzna na klatce schodowej zaszedł od tyłu dziewczynę i zasłonił ręką jej usta. Po paru sekundach, puścił pokrzywdzoną i szybko wybiegł z bloku.

Wyjaśnieniem tego zdarzenia zajęli się policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą m.in. zabezpieczyli nagrania z monitoringu, na którym zarejestrowany został wizerunek osoby podejrzewanej o ten czyn.

Zabezpieczone nagranie policjanci opublikowali na stronach internetowych, z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

Po informacjach, które pojawiły się w mediach,  mężczyzna sam zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Okazało się, że to mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

Z mężczyzną zostały już wykonane czynności procesowe. Za naruszenie nietykalności cielesnej może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  • Zobaczył swój wizerunek w mediach. Sam zgłosił się do prokuratury.