Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla, chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież wiertarki wartej blisko 1000 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 22-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

Do kradzieży wiertarki wartej blisko 1000 złotych doszło w ubiegły piątek (22 lutego), przed godziną 15:00. Policjanci zostali poinformowani, że w jednym z kędzierzyńsko-kozielskich marketów  młody mężczyzna schował pod ubranie wiertarkę i przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar. Następnie na widok ochroniarzy porzucił skradzione mienie i uciekł.

Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili dokładny rysopis sprawcy, a także pojazd którym się poruszał. Informacje te zostały przekazane wszystkim patrolom w mieście. Rozpoczęto za nim poszukiwania.

Nie całą godzinę później, policjanci z komisariatu Policji zauważyli w Koźlu samochód, którym miał przemieszczać się sprawca kradzieży. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. W pojeździe przebywał 22-letni mieszkaniec Opola, który odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

22-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Ponieważ był  już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

  • Kajdanki