Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

15 marca 2019, godz. 17.00    Filia nr 13 (Grabskiego 6)

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Gąsowskiej oraz rękodzieła Danuty Marczewskiej pt. "Kobiety kobietom", ktory odbędzie się 15 marca o godz. 17.00 w Filii nr 13, ul. Grabskiego 6

Wystawa czynna do 15 kwietnia 2019 r.

Elżbieta Gąsowska – swoją przygodę z malowaniem zaczęłam dość wcześnie. W latach 1965-68 należałam do Kółka Plastycznego prowadzonego przez mgr Cz. Cichoń w Kędzierzynie. Od 1988 r. jestem członkiem Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych przy Miejskim Ogródku Kultury (dawniej ZDK „Chemik”). Brałam udział w plenerach malarskich: Głogówek, Większyce, Duszniki. Uczestniczyłam w wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych. Część moich prac trafiła do odbiorców w Poznaniu, Malborku, Wrocławiu, Mińsku oraz Hanau. Kontakt z prof. E. Gąsiorem z PWSSP w Poznaniu zainspirował mnie do doskonalenia mojego warsztatu malarskiego. Malowanie daje mi wiele przyjemności – czuję wewnętrzną potrzebę tworzenia.

Danuta Marczewska – pochodzę z Kędzierzyna-Koźla. Nie posiadam wykształcenia plastycznego. Jestem amatorką w ozdabianiu różnych przedmiotów. Dekorowaniem, głównie butelek, zajmuję się od 2013 roku. Na początku do tworzenia moich prac stosowałam technikę dekupażu, a później dodatkowo wprowadziłam do zdobienia tkaniny o różnych fakturach i kolorach. Teraz ozdabiam nie tylko butelki. Próbuję różnych surowców i materiałów. Chcę pokazać, jak można dać życie niepotrzebnym już przedmiotom gospodarstwa domowego.