Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Kędzierzyna-Koźla rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z przedszkolakami oraz uczeniami klas I-III ze szkół podstawowych z gminy Bierawa. Spotkania odbywały się w ramach projektu pn. „Odblaskowe szaleństwo, to Twoje bezpieczeństwo” realizowanego we współpracy z gminą Bierawa oraz firmą Betafence.

Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Kędzierzyna-Koźla zakończyli cykl spotkań prowadzonych w ramach projektu pn. „Odblaskowe szaleństwo, to Twoje bezpieczeństwo”. Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy z gminą Bierawa oraz firmą Betafence.

Podczas spotkań, które odbyły się w styczniu i lutym w przedszkolach oraz klasach I-III szkół podstawowych z gminy Bierawa, policjanci korzystali z tekstylnego miasteczka ruchu drogowego. Sale przedszkoli i szkół podstawowych na chwilę zamieniły się w ulicę. Dzieci przebrane za uczestników ruchu drogowego uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi tłumaczyli najmłodszym, jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych, którą stroną jezdni należy się poruszać gdy nie ma chodnika, a także dlaczego warto nosić odblaski. Policjanci wyjaśniali także dlaczego wszyscy w samochodzie muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach.

Podczas spotkań dzieci zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie, a także otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

  • Umundurowany policjant oraz dzieci przebrane za pojazdy
    „Odblaskowe szaleństwo, to Twoje bezpieczeństwo”
  • Umundurowany policjant oraz dzieci przebrane za pojazdy
    „Odblaskowe szaleństwo, to Twoje bezpieczeństwo”
  • Umundurowany policjant oraz dzieci przebrane za pojazdy
    „Odblaskowe szaleństwo, to Twoje bezpieczeństwo”

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.