Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej 42-latka, który przekroczył prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz kierowca będzie odpowiadał przed sądem za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za nie przerejestrowanie pojazdu w ustawowym terminie.

Wczoraj (11.04), około godziny 11:30  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli w Goszycach osobowego volkswagena. Jego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 113 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna dopuścił się jeszcze jednego wykroczenia. Nie przerejestrował w ustawowym terminie zakupionego pojazdu. Teraz za popełnione wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 78 ust.2 pkt 2 PRD  właściciel pojazdu jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu.