Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Faktem jest, że Majorka to wyspa, którą odwiedza największa ilość turystów na całym świecie. Należy ona do Hiszpanii, przy czym jest też częścią archipelagu Balearów. Co więcej, zawsze jest dobra pora na podróż na Majorkę. O każdej porze roku będzie tutaj co robić oraz co zobaczyć. Jest ona nazywana często wyspą kontrastów. Znajdziemy tu skaliste wybrzeża, złote plaże, zieloną roślinność, góry, strome skarpy, czyli wszystko, co warte jest zobaczenia, poznania i sfotografowania.

Zawsze zależy nam, aby zarezerwować sobie tanie wczasy, aby nie wpędzić się w kłopoty finansowe ze względu na fundowane sobie przyjemności. Co ciekawe Majorka All inclusive, to wcale nie musi być aż tak drogie rozwiązanie. Spora część biur podróży będzie w stanie przedstawić nam ciekawe oferty Majorki last minute. To nie tylko wyspa słynąca z kurortów i nocnych imprez, ale też z bardzo ciekawej infrastruktury, zabytków i zapierających dech w piersiach widoków. Co zatem powinno przekonać nas, abyśmy zdecydowali się na wakacje na Majorce?

Smocze jaskinie

Co ważne, Majorka to wyspa, która urzeknie nas tym co ma na zewnątrz, jak i wewnątrz. Chodzi głownie o niezwykle interesujące jaskinie, zwane też smoczymi. Rozciągają się one przez 2,5 kilometra, gdzie ich wysokość sięga do 25 metrów. Ponadto, to w nich znajduje się jedno z największych podziemnych jezior na całym świecie. Istnieje możliwość zwiedzania smoczych jaskiń płynąc łódką wzdłuż podziemnej wody, podziwiając jednocześnie pomieszczenia urokliwie podświetlone żółtym światłem. Spędzając urlop na Majorce, to z pewnością jedno z miejsc, których nie można pominąć. Jest w stanie wzbudzić w nas niezapomniane doznania.

Doskonale rozwinięta gastronomia

Podczas wczasów na Majorce, warto spróbować tutejszej kuchni. Zdecydowanie darujmy sobie wszelkie fastfoodowe doznania, które jesteśmy w stanie odnaleźć dosłownie w każdym miejscu na świecie. Dajmy się ponieść fantazji dań, które serwowane są przez lokalne restauracje oraz bary tapas. Ich ilość jest na tyle ogromna, że z pewnością nie będzie problemu ze znalezieniem wolnych stolików. Nawet wybierając wakacje last minute, jesteśmy w stanie dowiedzieć się tak podstawowych informacji, jak charakterystyka kuchni danego miejsca. Jeżeli chodzi o Majorkę, tutejsza kuchnia bazuje na świeżych rybach i owocach morza, natomiast nie oznacza to, że nie ma tutaj dań mięsnych oraz całkowicie wegetariańskich. Tak naprawdę bez względu na gust, każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Wszystkie potrawy, warto koronować popijając jednym z dostępnych tutaj wytwornych win. Jeżeli chodzi o desery, najczęściej poleca się wypróbowanie przysmaku na cienkim cieście, który nazywany jest ensaimada.

Festiwale i święta

Kiedy zdecydujemy się na last minute Majorka wcale nie musi być dla nas nudna. W końcu wyspa ta, słynie nie tylko z plaż, pięknej pogody i cudownych widoków. Odbywa się tutaj mnóstwo festiwali oraz świąt, które stanowią kolejne atrakcje dla przybywających turystów. Bardzo hucznie obchodzi się tutaj karnawał, ale i nie tylko. Semana Santa, czyli wielki tydzień – to wiele barwnych parad, w styczniu natomiast, obchodzi się dzień świętego Sebastiana, który jest patronem wyspy.

Wszystkie festiwale, które mają miejsce na Majorce są bardzo kolorowe, wesołe, pełne śpiewu, tańca i radości. Osoby, które preferują jednak nieco inny typ rozrywki, z pewnością zainteresują się Regatami Królowej Sofii, przypadające na kwiecień.

Majorka All inclusive pod każdym względem? – dowiedz się co warto zobaczyć na wyspie!

1000 Znaków do wykorzystania