Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Namiot na targi wojskowości

Już od dawien dawna namioty wojskowe są udanym rozwiązaniem konstrukcyjnym dla potrzeb wojska oraz organizowania różnorakich targów mających na celu promowanie wojskowości. Warto przyjrzeć się temu w jaki sposób efektywnie oraz efektownie zachęcić ludzi do szeroko pojętych wartości wojskowych z wykorzystaniem konstrukcji namiotowych.

Targi, wydarzenia sportowe lub wojskowe przyciągają całe grono osób zainteresowanych rozwojem technologii wojskowej. Tego typu wydarzenia organizowane są zwykle w wojskowych namiotach polowych dla zachowania oryginalnego efektu związanego z polowym aspektem pracy w wojsku.

Oczywiście każdy z tych obiektów tymczasowych może zostać w pełni spersonalizowany. Do celów targów i promocji wojskowości można użyć różnych kolorów lub pozostać przy kolorach wojskowych. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania odmiennej kolorystyki dachu oraz elementów bramy i maskownic. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie przezroczystego dachu, dzięki czemu obszar namiotu jest odpowiednio doświetlony przez światło słońca, a tym samym nie ma potrzeby montować dodatkowych źródeł światła. Co tym samym pozwala na dodatkowe oszczędności energii elektrycznej. Natomiast dzięki budowie modułowej można w każdej chwili kawałek ściany odłączyć lub przeznaczyć na dodatkowe zadaszenie albo alternatywne wejście dla gości. Budowa modułowa niesie ze sobą też bardzo ważną pozytywną cechę – w przypadku uszkodzenia fragmentu namiotu nie ma konieczności wymiany całej płachty, a jedynie fragment na którym doszło do uszkodzenia lub zabrudzenia. Można w ten sposób wyczyścić poszczególne elementy namiotu bez konieczności sięgania po myjki ciśnieniowe. Jest jeszcze jeden pozytywny walor systemu modułowego, który może okazać się kluczowy w przypadku korzystania z większej ilości namiotów. Mianowicie możliwość łączenia poszczególnych konstrukcji w jedną całość, wszystko dzięki możliwości usuwania ścian i łączenia w jeden duży kompleks namiotowy. Pozwoli to nawet z niewielkich rozmiarowo namiotów stworzyć odpowiednio dużą halę namiotową, która sprawdzi się doskonale do celów prezentacyjnych. Należy jeszcze nadmienić, że system modułowy wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniem związanym z transportem towarów do wnętrza obiektu, ponieważ niezwykle łatwo można odsłonić kilka ścian umożliwiając wjazd samochodu dostawczego i jego łatwiejszy rozładunek lub załadunek.

Na osobny akapit zasługuje kwestia uzyskania odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzu namiotów polowych wojskowych. Są one również przystosowane do całorocznej ekspozycji na niekorzystne warunki pogodowe. Odpowiedni mikroklimat da się uzyskać dzięki zastosowaniu we wnętrzu obiektów namiotowych dodatkowych urządzeń grzewczych lub chłodzących. Specjalnie do tego przeznaczone miejsca we wnętrzu namiotu są przystosowane do umieszczenia tam nagrzewnic olejowych, węglowych lub elektrycznych, natomiast w sezonie letnim zastąpić je można klimatyzatorami, które doprowadzą chłodne powietrze do środka. Na prawidłową cyrkulację powietrza wpływają umieszczone po obu stronach namiotu wywietrzniki, co pozwala wyeliminować ze środka wilgoć i wyprowadzić ją aktywnie na zewnątrz. Same płachty używane do okrycia namiotu wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych odpornych nawet na silny grad. Trzeba też dodać, że zastosowanie odpowiedniego kąta dachu pozwala w trakcie zimy na naturalny proces zsuwania się śniegu, odciążając samą konstrukcję i nie pozwalając na uzyskiwanie dużych przeciążeń, które mogłyby doprowadzić do destabilizacji całej konstrukcji.