Policja Kędzierzyn Koźle: Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery”
Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” - pod takim hasłem jest prowadzona samorządowa akcja promująca rower jako alternatywny środek transportu. Działania w ramach tej kampanii zostały także przeprowadzone w dwóch szkołach z naszego powiatu. Na odbywających się tam spotkaniach nie zabrakło policjantów z Kędzierzyna-Koźla, którzy rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na drodze.
Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” to akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, której partnerem jest również Wojewódzka Komenda Policji w Opolu. Kampania jest skierowana do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych Województwa Opolskiego.
Jej głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z roweru jako ekologicznego i ekonomicznego środka transportu oraz pogłębienie wiedzy na temat bezpiecznej jazdy jednośladem.
Spotkania w ramach tej kampanii są prowadzone na terenie całego Województwa Opolskiego. W naszym powiecie odbyły się one w Szkole Podstawowej w Landzmierzu oraz w Szkole Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.
Nie zabrakło tam również policjantów z Kędzierzyna-Koźla. asp. Małgorzata Cisowska, mł. asp. Paweł Szymkowiak oraz sierż. szt. Anna Czerwiec przypomnieli uczniom najważniejsze przepisy i znaki drogowe dotyczące rowerzystów. Wskazali jakie elementy wchodzą w skład obowiązkowego wyposażenia roweru. Mówili także o tym, dlaczego warto jeździć w kasku oraz kamizelce odblaskowej.
W kolejnej części spotkania przedstawiciel Klubu Sportowego Koziołek - Pan Piotr Orian opowiedział o działalności szkółki kolarskiej. Na zakończenie swojego wystąpienia wykonał z młodzieżą krótki trening za pomocą specjalistycznych urządzeń podłączonych do rowerów.
Następnie przedstawiciele WORD-u z Opola i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pokazali w formie prezentacji elementy infrastruktury rowerowej oraz film ukazujący ruch rowerowy w Holandii, a także zawody rowerowe typu MTB.
Podczas spotkania dzieci miały także możliwość przetestowania swojego czasu reakcji na refleksomierzu, na którym trenują także kierowcy formuły.
Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie - Koźlu,
kedzierzyn-kozle.policja.gov.pl/
kedzierzyn-kozle.policja.gov.pl/ok/kpp-kedzierzyn-kozle/aktualnosci/16806,Dwa-zamiast-cztery-Opolskie-na-rowery.html
Ostatnie Artykuły

Delegacja z Hohenlohe w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmowy o rolnictwie i współpracy

SITPChem ma nowe władze. W Kędzierzynie-Koźlu postawiono na ciągłość

55 km/h za szybko poza zabudowanym - kierowca od razu stracił prawo jazdy

U Oblatów świętowano rodzinę i wsparcie dla dzieci bez domu

Kajakarze z Kędzierzyna-Koźla przywieźli z Katowic worek medali

Koniec pilotażu tekstyliów. Ostatnia runda pojemników w Kędzierzynie-Koźlu

Lamus na Wzgórzu Zamkowym ma dostać nowe życie po kolejnym spotkaniu projektantów

Drugi turniej już miesza w tabeli. Na kortach Azotów stawka rośnie

Rajd połączył sport i widoki. Do aplikacji trafiły kolejne kilometry

Kolorowy pochód zakończył Dni Integracji. Balony poszły w niebo

Cisowa na szczycie. Uczniowie wygrali ogólnopolski finał BRD

Małe kroki i wielkie brawa w Chemiku dzieci pokazały taneczny rozmach

Na drogach powiatu padł niepokojący wynik - 139 wykroczeń w jeden dzień

GUS zbiera dane z gospodarstw. To od nich zależy przyszłe wsparcie rolnictwa
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Bierawa - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Środowiskowy Dom Samopomocy Promyczek w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, oferta i przyjęcie
- Biuro Powiatowe ARiMR w Polskiej Cerekwi - dopłaty, premie i e-usługi dla rolników
- MOPS Kędzierzyn-Koźle - kontakt, świadczenia, domy dziennego pobytu
- Dom Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, oferta i warunki pobytu
- Urząd Gminy Cisek - kontakt, adres i obsługa mieszkańców
