Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Szukasz pomysłów na idealny ślub? Chcesz, aby Twoja uroczystość zapadła w pamięci wszystkim gościom? W związku z tym proponujemy rozwiązanie, które ma coraz więcej zwolenników – zaślubiny i wesele w plenerze. Takie miejsca jak słoneczna plaża, górska polana czy rodziny ogród wydają się idealnym miejscem na uroczystość zaślubin. Organizacja imprez plenerowych jest jednak sporym wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić?

Organizacja ślubu w plenerze

Organizacja ślubu kościelnego w plenerze nie jest łatwą sprawą, ponieważ wymaga ona zgody władz kościelnych. Niestety jedyny argument związany z romantycznością z pewnością nie przekona władz kościoła do organizacji ślubu poza murami kościoła. Dlatego warto przygotować całą listę racjonalnych powodów przynoszących oczekiwany rezultat. Jeżeli oczywiście władzę kościoła się nie zgodzą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uroczystość zaślubin odbyła się w kościele, natomiast sama zabawa weselna odbyła się „pod chmurką”.

Jak zorganizować wesele w plenerze?

W przypadku gdy ślub kościelny nie jest koniecznością, dużo łatwiej zorganizować tę uroczystość w plenerze biorąc ślub cywilny. Od 2015 roku przepisy pozwalają na organizację ślubów cywilnych poza murami urzędu, jeżeli tylko para młoda wyrazi chęć i wypełni odpowiedni wniosek.

To nie wszystko. Musimy spełnić parę warunków, do których należą: ustawienie godła Polski w widocznym miejscu oraz wybranie takiego miejsca, które zapewni bezpieczeństwo jego uczestników. Jeśli chodzi o ślub cywilny, najlepszym miejscem wydaje się być ogród czy polana. Dodatkowo, trzeba się liczyć z koniecznością zorganizowania urzędnikowi przeprowadzającym zaślubiny odpowiedniego transportu w obie strony, a także aranżacją miejsca do przeprowadzenia ceremonii.

Aby wziąć ślub cywilny, należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego. Decydując się na tę formę uroczystości, należy być przygotowanym nie tylko na regulaminową opłatę w wysokości ok. 90 zł, ale również na koszt ok. 1000 zł związany z przeprowadzeniem całej ceremonii poza murami urzędu.

Organizacja wesele pod chmurką

Wesele na otwartej przestrzeni to świetny pomysł, zwłaszcza jeżeli miejsce nie jest odległe od miejsca, gdzie ma się odbyć sam ślub. Jeżeli jednak te dwa miejsce dzieli spora odległość, warto zapewnić swoim gościom bezpieczny transport. Zapewnienie transportu gościom może kosztować do 1000 zł. Cena jest uzależniona od wielu czynników tj. liczba pasażerów, odległość oraz klasa autokaru.

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielną organizację wesele w plenerze, musimy zapewnić przede wszystkim potrzebne udogodnienia dla gości m.in. dostęp do toalety oraz ochronę przed niespodziewanym deszczem lub przed słońcem. Do tego oczywiście dochodzi organizacja miejsc siedzących oraz przygotowanie potraw. W związku z długą listą rzeczy, które należy zapewnić, organizując wesele pod chmurką, większość osób decyduje się na usługi oferowane przez firmy eventowe. Organizacja wesel plenerowych to chleb powszedni takich firm. W swoich ofertach firmy zapewniają organizację i aranżację miejsc siedzących, catering i wiele więcej.

Podsumowanie

Organizacja ślubu i wesele w plenerze staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Myśląc o wyborze takiej formy zaślubin i wesela, warto przemyśleć współpracę z firmami profesjonalnie organizującymi takie wydarzenia.