Policjanci z Kędzierzyna-Koźla na wolnym zatrzymali dwóch mężczyzn. 20 i 24-latek będą odpowiadali przed sądem za kradzież oraz jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze. Grozi im za to kara aresztu lub grzywna.

27 stycznia, przed godziną 20:00 gdy w czasie wolnym policjant wchodził do sklepu, został poinformowany pracowników, że młody mężczyzna, przed chwilą dokonał kradzieży artykułów spożywczych i opuścił sklep.

Dzielnicowy po uzyskaniu tych informacji natychmiast ruszył za nim i po kilku metrach zatrzymał wskazanego mężczyznę. Wówczas z pomocą przyszedł mu drugi policjant, który w tym czasie na wolnym przechodził w pobliżu. Ujęty 20-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna był w towarzystwie 24-letniego kolegi, który również był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że nietrzeźwi mężczyźni przyjechali do sklepu na rowerach.

Policjanci o całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego, który wysłał im do pomocy patrol.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że rowery, którymi poruszali się mężczyźni zostały skradzione przez 24-latka. Policjanci ustalili właścicieli jednośladów, którym oddali odzyskane mienie.

Teraz 20 i 24-latek będzie odpowiadał przed sądem za kradzież oraz jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara aresztu lub grzywna.