Przed nami ferie zimowe. Jak co roku policjanci z Kędzierzyna-Koźla organizują w całym powiecie pogadanki z uczniami szkół i przedszkoli na temat bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze przekazują najmłodszym niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych.

Już niebawem w województwie opolskim rozpoczynają się ferie zimowe. Aby ten czas był bezpieczny dla dzieci, przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku policjanci z Kędzierzyna-Koźla odwiedzali szkoły i przedszkola, gdzie rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie.

Podczas spotkań funkcjonariusze przypominali najmłodszym jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz zachowywać się w domu, na podwórku, na drodze oraz podczas zorganizowanych zimowisk. Z młodzieżą natomiast rozmawiali o negatywnych skutkach wynikających z zażywania alkoholu i środków odurzających. Omawiając także zagrożenia związane z cyberprzestrzenią.

Policjanci radzili dzieciom wyjeżdżającym na zorganizowany wypoczynek, aby nie zabierały z domu wartościowych przedmiotów oraz większej gotówki ze względu na ryzyko ich kradzieży. Przypominając im jednocześnie, by nie oddalały się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekunów.

Dzieciom wypoczywającym w domu, przypominali o konieczności zamykania drzwi na klucz oraz o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych.

Funkcjonariusze omówiali również zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Radzili najmłodszym, by nie rozmawiali z nieznajomymi oraz nie przyjmowali od nich żadnych prezentów. Zalecając im, by do zabawy na śniegu, zjazdów na sankach wybierali zawsze bezpieczne miejsca, z dala od ruchliwych ulic i skrzyżowań, a także by pod żadnym pozorem nie wchodzili na zamarznięte jeziora czy też stawy.

W trakcie spotkań nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wyjaśniali przedszkolakom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dodatkowo dzieci mają obowiązek podróżować w fotelikach. Policjanci przypominali również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz tłumaczyli dlaczego warto nosić odblaski.

Dzielnicowy mł.asp. Radosław Mierzejewski i st.sierż. Marek Wielgan odwiedzili w ostatnich dniach między innymi dzieci z Przedszkola nr 26 w Kędzierzynie-Koźlu.

 

  • Policjanci rozmawiają z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawiają z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawiają z przedszkolakami o bezpieczeństwie
  • Policjanci wręczają dzieciom książeczki
  • Dzieci wręczają policjantowi podziekowanie