Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Otwierając nowy biznes stajemy przed pierwszym wyzwaniem, którym jest założenie nowej strony internetowej dla firmy. Mamy pomysł na adres, pewien koncept tego jak powinna wyglądać, ale w jaki sposób zrealizować ten plan, aby przekuć pomysł na sukces? Wśród wielu ofert łatwo podzielić je na te związane z usługami „szytymi na miarę”, jak na przykład agencja marketingu internetowego oraz wszelkiego rodzaju kreatory pozwalające stworzyć szybko i tanio witrynę z gotowych szablonów. Co wybrać? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

Kreator stron www – zalety

Z pewnością są to mniejsze koszty, ale tylko teoretycznie, ponieważ część kreatorów ma ukryte opłaty związane z dodatkowymi opcjami, które są na tyle atrakcyjne, że łatwo stracić rachubę w kosztach. Kreatory są łatwe w użyciu oraz błyskawicznie można za ich pomocą stworzyć atrakcyjnie wyglądającą stronę www.

Kreator stron www – wady

Nie mamy dostępu do kodu strony, a więc nie mamy możliwości zoptymalizowania witryny pod kątem tego, aby szybciej się ładowała. Może się zdarzyć, że w kodzie strony znajdziemy elementy z których zrezygnowaliśmy, a mimo to są one integralną częścią witryny i spowalniają jej wczytywanie. Kolejną wadą jest to, że stworzona strona internetowa nie jest Twoją własnością, a więc w momencie w którym zrezygnujesz z usług takiej firmy zostajesz z niczym. Oznacza to również, że jesteś zależny od zmieniających się regulaminów i wymagań firmy, która udostępniła taki kreator.

Kreator czy profesjonaliści? Jak stworzyć firmową stronę www?

Profesjonalna agencja – zalety

Unikalny projekt przygotowany pod konkretne wymagania Twoje oraz Twoich klientów – to bardzo istotna zaleta związana ze zleceniem stworzenia witryny profesjonalistom. Jesteś również właścicielem witryny za którą zapłaciłeś, więc możesz w każdej chwili ją zmodyfikować lub przenieść w inne miejsce, a także zlecić firmie zintegrowanie jej na przykład ze sklepem internetowym. Ogromną zaletą jest również to, że w każdym momencie możesz liczyć na wsparcie i pomoc, ponieważ doświadczona ekipa, której specjalizacją jest tworzenie stron internetowych dla firm chętnie podzieli się wiedzą i doradzi jak najbardziej optymalnie wykorzystać możliwości witryny.

Profesjonalna agencja – wady

Z pewnością jest to cena, która jest wyższa od podstawowych funkcji w kreatorze stron www. Na profesjonalnie przygotowaną stronę dla firmy przyjdzie również trochę poczekać, ale zwykle są to ramy czasowe akceptowalne dla praktycznie każdego przedsiębiorcy, który zdaje sobie sprawę z tego, że na wysokiej jakości witrynę należy poczekać.