Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Nowo otwarty portal internetowy pod adresem limanowskie.pl to propozycja dla osób, które mieszkają lub mają zamiar odwiedzić miasto Limanowa. Propozycje kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem, więc warto poświęcić chwilę, aby przyjrzeć się temu co oferuje to miasto pod tym kątem.

W mieście działa wiele obiektów kulturalnych, dla osób spragnionych kontaktu z szeroko pojętą kulturą można zaproponować wiele miejsc godnych odwiedzenia. Miejski Dom Kultury w Limanowej to miejsce w którym można być świadkiem wielu różnego typu imprez kulturalnych. Warto wymienić między innymi Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Festiwal o nazwie „Limanowska Słaza”. Warto jeszcze wspomnieć, że w trakcie lata Miejski Dom Kultury prezentuje program Limanowskiego Lata Artystycznego, jest to cykl imprez artystycznych.

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej w Limanowej to doskonała propozycja dla osób, które chcą poznać historię artystyczną miasta oraz regionu. W zależności od rodzaju ekspozycji można tutaj również zobaczyć kulturę etnograficzną. Wstęp do muzeum jest płatny i jest ono otwarte w każdy dzień, oprócz poniedziałków. Natomiast dla osób zainteresowanych sztuką sakralną zalecane jest odwiedzenie tutejszego Muzeum Parafialnego.

Wydarzenia kulturalne w mieście Limanowa

Często odwiedzanym miejscem jest Miejska oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna. Oprócz możliwości wypożyczania książek, dość często organizowane są tutaj spotkania autorskie, wystawy oraz różnego rodzaju zajęcia. Działa tutaj również Limanowski Klub Literacki, który stanowi nieformalne stowarzyszenie pod patronatem biblioteki. Przy okazji odwiedzin w bibliotece można również zwiedzić Miejską Galerię Sztuki, która promuje artystów z różnych zakątków kraju.

W mieście działa również kino, prezentujące repertuar filmowy oraz organizujące specjalne wydarzenia dla zainteresowanych. Są to między innymi raz w miesiącu „Kino Konesera” prezentujące wyjątkowe filmy z europejskiego, światowego oraz polskiego repertuaru oraz „Kino Seniora” skierowane z ofertą dla starszych osób.