Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Niepowtarzalny smak potraw z kuchni węglowej

Piece kuchenne przyjmują różnorodne odmiany i modele, które dopasować warto do swoich oczekiwań. Postawić możemy na płyty ceramiczne, indukcyjne, kuchenki gazowe, czy też kuchnie węglowe. Te ostatnie zyskują coraz większe zainteresowanie na rynku z tego względu, że pozwalają stworzyć aromatyczne potrawy o unikalnym smaku i doskonale urozmaicają wnętrze. Jak działają kuchenki węglowe? Czy jedzenie zrobione na takiej kuchence smakuje lepiej?

Unikalny smak potraw

Okazuje się, że temperatura na kuchnie węglowej jest trochę niższa niż na gazie, kiedy to płomień dotyka garnka podczas gotowania. Ponadto, bardzo łatwo na gazie można spalić potrawę, jednocześnie zauważając, że jest ona w środku surowa. Z pewnością węglowe kuchnie znacznie zmniejszają ryzyko spalenia, co jest ogromnym plusem dla osób, które nie mają smykałki do gotowania. Zauważyć należy, że niektóre potrawy są możliwe do wykonania jedynie na tego typu kuchence, sprawiając, że nie są one tak wygotowane. Na piecu kuchennym stworzymy rozmaite dania w sosie własnym, czy też bigos i leczo o niepowtarzalnym aromacie. Nawet zwykła jajecznica może smakować znacznie lepiej wtedy, gdy zrobimy ją na kuchni na węgiel.

Tradycyjne potrawy

Kolejną zaletą związaną z przyrządzeniem tradycyjnych potraw polskiej kuchni z użyciem węglowej kuchenki jest fakt, że wiele potraw wymaga gotowania na wielkim ogniu, co uzyskamy bez problemu, jednocześnie zachowują łagodne i długie gotowanie. Na piecu kuchennym palenisko jest wypełnione drewnem, natomiast moc grzewcza regulowana jest za pomocą dopływu powietrza i miejsca ustawienia garnka. Środek takiej kuchni przeważnie jest wydzieloną fajerką z pierścieniem. Z łatwością wykorzystamy także resztę ciepła, na którym zgrzejemy zupę, wodę lub usmażymy danie. Garnkami pokryć możemy w zasadzie całą płytę grzewczą.

Funkcjonalne rozwiązanie

Kuchnia węglowa bardzo często posiada piekarnik, który także ulega nagrzewaniu podczas korzystania z płyty w trakcie gotowania. Co ciekawe, sporo kuchni wyposażonych jest również w podkowę, która służy do podgrzewania ciepłej wody potrzebnej w codziennych czynnościach domowych. Woda ulega buforowaniu w boilerze, natomiast alternatywą dla korzystania z przepływowego ogrzewacza wody na gaz lub prąd jest spuszczenie wody z boilera, której uzyskamy bardzo dużo. Na jednym ogniu uzyskamy sporo pieczeni, co jest możliwe tylko w kuchniach zasilanych paliwami stałymi.

Informacje dodatkowe: W sklepie Szalony Max znajdziesz nie tylko kuchnie węglowe, ale również różnego rodzaju kowadła czy piece.

Kuchnie węglowe kojarzą nam się z domem naszych dziadków i dawnymi latami, które miały swój urok. Jednakże już od dłuższego czasu na rynku zauważyć można wzrost zainteresowanie tego typu kuchenkami także w nowoczesnym budownictwie. Obsługa takich kuchenek nie jest skomplikowana, natomiast daje szereg możliwości i jest z pewnością ekonomicznym rozwiązaniem. Niektóre modele dodatkowo posiadają piekarniki oraz sporą powierzchnię palników, na których stworzymy aromatyczne dania o oryginalnym smaku. Podczas wyboru kuchni do domu, warto pamiętać o spełnieniu oczekiwań domowników i postawieniu na najlepszą jakość urządzenia.