Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Jakie są drewniane domki całoroczne? Dlaczego warto kupić?

Drewniane domki całoroczne to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które posiada wiele korzyści. Domki z drewna są wytrwałe, posiadają unikalny design oraz są energooszczędne. O tym, dlaczego warto kupić drewniany domek oraz jakie są zalety podjęcia takiej decyzji rozmawiamy z Przemysławem Balcewiczem, który jest dyrektorem Eko Architektury, czołowego producenta domków z drewna na rynku. Zapraszamy do lektury.

Panie Dyrektorze, jakie są drewniane domki całoroczne? Czy może je Pan scharakteryzować?

Drewniane domki całoroczne mógłbym opisywać bez końca, jednak z uwagi na ograniczony czas naszego spotkania, skupię się na ich najważniejszych cechach. W moim odczuciu warto zwrócić uwagę na to, że domki z drewna produkowane przez Eko Architekturę są:

 • długoletnie: podczas budowy domków z drewna wykorzystuje się wiele sposobów, które sprawiają, że domki są wytrzymałe, solidne i trwałe. Są to między innymi stosowanie drewna o wilgotności 14-18%, impregnowanie domku po wybudowaniu oraz projektowanie zewnętrznych elementów domku tak, by woda mogła swobodnie po nich ściekać,
 • tanie: koszt wybudowania domku z drewna jest mniejszy, aniżeli budowa z wykorzystaniem cegieł bądź pustaków,
 • prozdrowotne: drewno pozytywnie oddziałuje na drogi oddechowe, nie wywołuje alergii, pochłania wilgoć oraz posiada kojący kolor. W domkach z drewna nie osusza się powietrze, a dzięki elektrostatyczności drewna w powietrzu nie unosi się kurz i roztocza, 
 • ekologiczne: domki z drewna pozwalają na oszczędzanie energii poprzez zmniejszenie opłat energetycznych. Ekologiczność oznacza także wykorzystanie odnawialnego surowca do budowy,
 • różnorodne: domki mogą mieć różny design okien i drzwi, różną ilość okien, różne rodzaje dachów oraz różną grubość ścian. W Eko Architekturze każdy domek jest wyjątkowy, co potwierdza także możliwość tworzenia indywidualnych projektów.

Panie Dyrektorze, jak długo buduje się domek z drewna. Czy czas trwania budowy to główny atut takich konstrukcji?

Drewniane domki buduje się bardzo szybko i zdecydowanie jest to jeden z ich największych atutów. Dokładny termin wykonania domku zależy od pory roku oraz tego, jaki domek wybrał klient, jednak standardowe domki z naszej oferty produkujemy w ciągu 2-3 tygodni, od momentu złożenia zamówienia. Kolejna kwestia to montaż domku na działce. Na życzenie klientów montujemy drewniane domki, jednak czas trwania takiego montażu jest zależny od wielkości konstrukcji:

 • domek o powierzchni do 7 m2 – około 1 dzień,
 • domek o powierzchni do 20 m2  - około 2 dni,
 • domek o powierzchni do 36 m2 - około 3 dni,
 • domek o powierzchni do 45 m2 - około 4 dni,
 • domek o powierzchni do 60 m2 - około 7 dni,
 • domek o powierzchni do 90 m2 - około 14 dni,
 • domek o powierzchni od 90 m2 - wymaga konsultacji z firmą.

Panie Dyrektorze, jaka jest wielkość i ilość pięter domków z drewna?

Drewniane domki całoroczne produkujemy w takiej wielkości, jakiej potrzebuje klient. Jeśli chodzi o ilość pięter, nasze domki mogą być parterowe i piętrowe. Warto dodać, że w Eko Architekturze każdy klient ma możliwość stworzenia własnego projektu domu, który firma stworzy i skomponuje.

Panie Dyrektorze, ostatnie i krótkie pytanie: czy domki z drewna można ocieplić? 

Tak, jest taka możliwość. Wiele osób mnie o to pyta, ponieważ pierwsze skojarzenie z drewnianym domkiem jest takie, że są to tylko połączone, drewniane deski. W rzeczywistości schemat ten jest dużo bardziej złożony. Wracając jednak do pytania, w Eko Architekturze oferujemy klientom możliwość zamówienia zestawu ocieplenia do podłóg, ścian i dachu.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports