Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kędzierzyna-Koźla

Oszuści wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Aby zapobiegać takim zdarzeniom policjanci cały czas edukują i ostrzegają seniorów przed nieuczciwymi osobami. Tym razem dzielnicowi rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać osoby starsze w Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”.

Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. Dzielnicowi odwiedzili seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”. Podczas spotkania mundurowi zwracali szczególną uwagę na zagrożenia związane z oszustwami. Dzięki takim spotkaniom starsze osoby są coraz bardziej świadome i nie dają się oszukać.

Przestępcy wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Najczęściej pukają do drzwi osób starszych lub do nich dzwonią. Później wzbudzając zaufanie i wykorzystując dobre serce seniorów dążą do tego by okraść ich z oszczędności, bądź wartościowych przedmiotów np. biżuterii.

Aby zapobiegać takim zdarzeniom dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką spotykają się z seniorami w domach dziennego pobytu, na uniwersytetach trzeciego wieku oraz w placówkach kultury. Podczas wizyt mundurowi informują ich jak powinni postępować, gdy ktoś obcy puka do drzwi lub dzwoni do nich osoba, która chce wyłudzić pieniądze.

Jedno z takich spotkań odbyło się w Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą” w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas wizyty dzielnicowi asp. szt. Krzysztof Cież i sierż. Adam Sobczak na podstawie przykładów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego omówili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się osoby starsze.

Funkcjonariusze wskazali zebranym jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców. Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Na spotkaniu rozmawiano także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pod  koniec spotkania policjanci wręczyli seniorom materiały informacyjne oraz opaski odblaskowe, zachęcając do ich noszenia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

  • Policjanci rozdają seniorom odblaski