Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Wczoraj na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla doszło do niebezpiecznej kolizji. Kierująca nissanem nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym. Na w tym zdarzeniu szczęście nikt nie został poważnie ranny. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Wczoraj (21 października) około godziny 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej  Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na obwodnicy miasta. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierująca osobowym nissanem, która jechała od Większyc w kierunku ronda w Reńskiej Wsi nagle zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym. W wyniku uderzenia z koła tria spadła opona, która uderzyła w jadącą za nissanem ciężarówkę. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja.  23-letnia kierująca została ukarana mandatem oraz otrzymała punkty karne.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Sprawdzajmy również stan techniczny swoich pojazdów przed podróżą.

 

  • Służby pracujące na zdarzeniu drogowym
  • Służby pracujące na zdarzeniu drogowym