Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci wiedzą już kto jest sprawcą niebezpiecznej kolizji z ul. Brzechwy. To 26-letnia obywatelka Ukrainy. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą zainstalowaną w aucie poszkodowanego

W czwartek (14 października) około godziny 17:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Brzechwy pomiędzy osiedlami Kuźniczka i Cisowa. Jak ustalili funkcjonariusze na łuku drogi kierująca dacią nie zachowała należytej ostrożności przy wymijaniu i uderzyła lusterkiem w jadącego z przeciwka forda. 

W wyniku tego zdarzenia, poszkodowany stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował, natomiast osoba kierująca dacią odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście nikt nie został ranny. Zdarzenie to zostało nagrane na wideorejestratorze zainstalowanym w pojeździe poszkodowanego. Ustaleniem sprawcy kolizji zajął się zespół do spraw wykroczeń z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy.

Policjanci przy współpracy z lokalnymi mediami szukali świadków oraz zbierali informacje, które po kilku dniach doprowadziły do ustalenia osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie. To 26-letnia obywatelka Ukrainy. Kobietę za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarano wysokim mandatem. Na jej konto przypisano także punkty karne.