Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach współpracy z Zespołem Szkół Nr 3 spotkali się z uczniami klas mundurowych. Na zajęciach młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi zapoznali się ze specyfiką zawodu policjanta oraz wyposażaniem używanym przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Uczniowie dowiedzieli się również kto może ubiegać się o przyjęcie do policji oraz jakie musi spełnić wymagania.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla odwiedzili uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas spotkania przedstawiciele komendy przybliżyli młodzieży zagadnienia związane ze służba w policji.

Uczniowie z klas mundurowych na terenie szkoły pod okiem funkcjonariuszy mogli zobaczyć i zapoznać się z policyjnym sprzętem używanym w codziennej służbie. Nie zabrakło również rozmów na temat rekrutacji. Funkcjonariusze opowiedzieli uczniom kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełnić wymagania oraz gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty.

  • Policjanci rozmawiają z klasami mundurowymi
  • Policjanci rozmawiają z klasami mundurowymi