W sobotę w Starym Koźlu odbył się festyn rodzinny, w którym uczestniczyli także policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki. Mundurowi opowiadali o swojej codziennej służbie i promowali bezpieczne zachowania podczas wakacji. Każdy zainteresowany miał okazję usiąść za kierownicą radiowozu i zapoznać się z używanym przez funkcjonariuszy wyposażeniem.

30 lipca w Starym Koźlu odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Udział w imprezie wzięli również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi opowiadali o zawodzie policjanta, wdrażając najmłodszych w tajniki służby. Była to również dobra okazja by porozmawiać z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przekonywali zgromadzonych by korzystali tylko ze strzeżonych kąpielisk. Przestrzegali dorosłych,  by pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody po alkoholu. Osobom, które wybierają się nad wodę z małymi dziećmi przypominali, że należy mieć swoje pociechy cały czas w zasięgu wzroku. Mundurowi apelowali także, by nie zabierać nad wodę zbędnych pieniędzy, czy też wartościowych przedmiotów.

Zarówno dzieci jak i dorośli  mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i zapoznać się z jego wyposażeniem. Oprócz bezpieczeństwa nad wodą mundurowi promowali także bezpieczne zachowania na drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych. Mówili o tym jak ważne są odblaski i jaki wpływ mają na nasze bezpieczeństwo. Uświadamiali o obowiązujących przepisach i zagrożeniach, chętnie odpowiadając na zadawane pytania.

W ramach promowania bezpiecznych zachowań nad wodą zachęcamy wszystkie osoby w wieku od 5 do 16 lat do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "ARTYSTYCZNY przeWODNIK". Wystarczy zilustrować bądź nakręcić max. 60 sekundowy spot promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą, zapoznać się z regulaminem konkursu i przesłać swoją pracę wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem "ARTYSTYCZNY przeWODNIK" do dnia 9 września 2022 roku. Szczegóły, regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są tutaj.

  • policjanci na festynie rodzinnym w Starym Koźlu
  • policjanci na festynie rodzinnym w Starym Koźlu
  • policjanci na festynie rodzinnym w Starym Koźlu