Jak działa odkurzacz bezprzewodowy?

Tradycyjne odkurzacze coraz częściej zwalniają miejsce automatycznym robotom sprzątającym i bezprzewodowym odkurzaczom typu handstick. Wygląda na to, że kabel będzie niedługo tylko wspomnieniem. Odkurzacz bezprzewodowy to urządzenie, które nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego za pomocą klasycznego przewodu. Urządzenie zyskuje rzesze fanów, bo jest bardzo mobilne i pozwala na łatwe odkurzanie w trudno dostępnych miejscach, takich jak schody, korytarz czy wnęki.

Nie ma kabla i nie wymaga rozkładania

Model pionowy bezprzewodowy jest zawsze gotowy do pracy. Nie trzeba rozwijać kabla, szukać gniazdka czy wielokrotnie przełączać wtyczkę gdy chcemy odkurzyć całe mieszkanie. Jak to jest możliwe dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Wystarczy go naładować, by potem cieszyć się wygodnym odkurzaniem. Warto zwrócić uwagę na ich pojemność baterii, czas ładowania oraz czas pracy na jednym ładowaniu, aby wiedzieć czego możemy się spodziewać po danym modelu. Dostępne są urządzenie o napięciu od 18 do prawie 30 V. Średnia długość pracy w podstawowych modelach to około 20 minut, a w topowych – dosiąga ona aż 40 minut. W tym czasie możesz dokładnie wysprzątać nawet duże mieszkanie.

Lżejszy i bardziej poręczny

Modele bezprzewodowe są znacznie lżejsze niż tradycyjne odpowiedniki. Dzięki temu się nie męczysz, a ciało utrzymuje ergonomiczną posturę. Znacznie ułatwione jest też odkurzanie schodów. Już nie musisz dźwigać ciężkiego korpusu w dłoni bo się nie mieści na schodach ani próbować manewrować rurą w drugiej dłoni. Możesz go przenieść wygodnie jedna ręką. Również dobry balans i rozłożenie ciężaru w modelu pionowym działa na Twoja korzyść.

Jednocześnie odkurza i mopuje podłogę

Odkurzacze bezprzewodowe z wyższej półki maja wiele udogodnień. Mają wbudowane modele ręczne, które się przydają do odkurzania auta, mają dedykowane nasadki np. do wąskich szczelin, a co najważniejsze, możesz nimi jednocześnie mopować podłogi twarde. Dołączając zbiorniczek ze szmatka i wodą możesz za jednym pociągnięciem oczyścić podłogi z kurzu, a także błota lub zaschniętych plam, które rozpuści tylko woda. Oszczędność czasu i energii jest zauważalna od razu. Jest jedno ryzyko – gdy raz spróbujesz tak wygodnego procesu sprzątania, ciężko będzie już z niego zrezygnować!

Jeżeli praca z odkurzaczem bezprzewodowym przekonała Cię i chcesz wybrać jeden model dla siebie, sprawdź https://www.ranking-odkurzacz.pl/odkurzacz-bezprzewodowy/. Tutaj poznasz wiele ciekawych modeli, uszeregowanych wg najlepszych parametrów technicznych. Dzięki temu zyskasz dobre rozeznanie w całej kategorii produktów.