Długi majowy weekend już za nami. W tym okresie w naszym powiecie doszło do 2 wypadków drogowych i 13 kolizji. Co najważniejsze, żaden z wypadków nie był śmiertelny. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 250 kierujących, z tej liczby 8, w tym czterech rowerzystów, usiadło za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali także 16 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób.

Od 28 kwietnia do 3 maja na drogach naszego powiatu doszło do 13 kolizji i 2 wypadków. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 250 kierujących. Niestety 3 osoby kierowały samochodem w stanie nietrzeźwości, a 1 w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali również 4 nietrzeźwych rowerzystów.

W czasie wyjątkowo długiego majowego weekendu funkcjonariusze kędzierzyńskiej Policji ujawnili blisko 250 wykroczeń i zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych, głównie za brak aktualnych badań technicznych i niewłaściwy stan techniczny.

Natomiast wczoraj policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Na Al. Armii Krajowej, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h, 43-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego (woj. Śląskie) pędził osobową toyotą z prędkością 124 km/h. Poza zatrzymanym dokumentem, kierowca nie uniknął także wysokiego mandatu.