Kędzierzyn-Koźle staje się coraz silniejszym ośrodkiem na lekkoatletycznej mapie regionu i kraju. Potwierdzają to sukcesy naszych młodych zawodników powracających z medalami z kolejnych imprez. Następne pokolenie sportowców rozwija się pod okiem trenera Andrzeja Saczki.

Jego podopieczni mają za sobą udany start w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Opolu (09.09). Znakomicie zaprezentował się Kacper Murawski, który najpierw stanął na najniższym stopniu podium w skoku wzwyż, by po dwóch godzinach sięgnąć po kolejny medal. Tym razem srebrny w rzucie oszczepem. Wtórowała mu Marta Tomanek, która uzyskując wynik 5,13 m uplasowała się na drugim miejscu w skoku w dal.

Tydzień wcześniej (02.09) w stolicy regionu rozegrane zostały również Otwarte Mistrzostwa Młodzików, gdzie do rywalizacji stanęli dodatkowo zawodnicy ze Śląska i Wielkopolski. W tak sinej obsadzie reprezentanci MMKS zdobyli łącznie cztery medale. Kacper Murawski wygrał konkurs rzutu oszczepem i był trzeci w skoku wzwyż. Złoty medal w skoku w dal zdobyła Marta Tomanek, a Oliwier Świstek był trzeci w pchnięciu kulą.