UM Kędzierzyn-Koźle: Łącznik do obwodnicy: Budowa, czas start!
Rusza jedna z największych inwestycji samorządowych w historii Kędzierzyna-Koźla! Procedury związane z przekazaniem placu budowy pod łącznik do obwodnicy północnej dobiegły końca. Ciężarówki i samochody osobowe nową drogą powinny pomknąć już w połowie 2025 roku.
Zadanie to będzie jedną z najdroższych inwestycji w historii gminy i kosztować będzie około 67 milionów złotych. Łącznik będzie miał 2,7 kilometra długości z czego ponad 300 metrów stanowić będzie most pokonujący rzekę Kłodnicę i Kanał Gliwicki. Nowa droga do istniejącej już infrastruktury wepnie się za pośrednictwem dwóch rond: przy skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Energetyków oraz na obwodnicy północnej. Tej ogromnej budowy podjęła się firma Trakcja S.A. z Warszawy, która już ruszyła z przygotowaniami. Zgodnie z deklaracją wykonawcy w pierwszym etapie nastąpią prace związane z niezbędną wycinką oraz wykonaniem dróg dojazdowych do inwestycji. W kolejnych miesiącach ruszą roboty związane z budową przeprawy, a następnie samej trasy.
Łącznik do obwodnicy północnej uzupełni układ dróg skomunikowanych z autostradą A4, ułatwiając poruszanie się mieszkańcom powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego. Pozwoli on jednak przede wszystkim wyprowadzić ruch ciężki z terenów przemysłowych omijając osiedla mieszkalne.
Inwestycja zostanie w 80% dofinansowana ze środków z budżetu państwa. Miasto pozyskało dotację w ramach programu Mosty dla regionów”.
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle,
kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/lacznik-do-obwodnicy-budowa-czas-start
Ostatnie Artykuły

Strażacy z powiatu doczekali się awansów i nowych wozów. Padły mocne słowa wsparcia

W Kędzierzynie-Koźlu nagrodzono ambasadorów sukcesu. Sport i kultura na jednej scenie

Na Zielnej wszystko jest już gotowe. Dzieci mają nowy plac zabaw

Nowe wozy i podnośnik w straży. Uroczysty apel w Kędzierzynie-Koźlu

Zanussi na Kozielskim Rynku - filmowy wieczór, który może długo siedzieć w głowie

Nauczyciele z Kędzierzyna-Koźla szkolą się z cyberzagrożeń

Rodzinny trening dał medale. Jacob Stankiewicz już ma mistrzowski dorobek

Ponad 70 lat razem. W Kędzierzynie-Koźlu świętowali niezwykłe jubileusze

Szkolny apel z wojskowym rozmachem. W tle Monte Cassino

Jacek Cygan na Kozielskim Rynku - spotkanie, które może przyciągnąć tłumy

Fałszywe bilety na koncert - jedna chwila i pieniądze znikają

Kędzierzyn-Koźle zebrało 830 paczek dla rodaków na Kresach

Urząd Gminy Reńska Wieś - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia

Nadleśnictwo Kędzierzyn - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasady wstępu do lasu
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy w Pawłowiczkach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Parafia św. Anny w Dziergowicach - msze, kancelaria, historia kościoła
- Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Urząd Skarbowy w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, godziny, e-usługi i terminy
- Nadleśnictwo Kędzierzyn - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasady wstępu do lasu
- ZUS Inspektorat w Kędzierzynie-Koźlu - kontakt, e-usługi i godziny obsługi
