Upragniony awans stał się faktem. Kilka drużyn młodzieżowych z Kędzierzyna-Koźla może świętować niezwykle udany sezon jesienny. Juniorzy młodsi i młodzicy Chemika oraz młodzicy UKS 9 Football Academy od kolejnej rudny bramki będą już zdobywać w wyższych klasach rozgrywkowych.

Za tym sukcesem stoją nie tylko zwycięskie mecze toczone na murawie, ale również setki godzin spędzonych na treningach. Szkolenie dzieci i młodzieży w ramach klubów piłkarskich jest współfinansowane przez Gminę Kędzierzyn-Koźle.

Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Chemik Kędzierzyn-Koźle z kompletem zwycięstw zostali mistrzami rundy jesiennej i wzięli udział w turnieju barażowym o awans do I ligi wojewódzkiej, który okazał się dla nich bardzo szczęśliwy.

Nieco wcześniej podobnego wyczynu dokonali młodzicy Chemika. W ostatniej kolejce II ligi wojewódzkiej rywalizowali z UKS Orlik Prudnik pokonując gospodarzy 2:0. W ten sposób umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i pewnie awansowali do I ligi wojewódzkiej.

Powody do zadowolenia mają także młodzicy UKS 9 Football Academy. 11-letni piłkarze od nowej rudny będą mierzyć się w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej. Swój awans przypieczętowali trzynastym zwycięstwem z rzędu eliminując silnych rywali z powiatu nyskiego.