Podsumowanie efektów projektu Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu

Kulminacja trzyletniego projektu Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu zbliża się wielkimi krokami. W mieście odbyło się ważne spotkanie koordynacyjne, podczas którego przedstawiciele lokalnych instytucji i urzędu miasta podzielili się wynikami swojej pracy. Projekt, który z założenia miał na celu integrację mieszkańców i odbudowę relacji sąsiedzkich, wkracza w decydującą fazę, co wzbudza zainteresowanie i oczekiwania.
- W Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie koordynacyjne dotyczące projektu Dugnad.
- Przedstawiciele urzędu miasta oraz miejskich instytucji przedstawili raporty podsumowujące.
- Projekt Dugnad wspierany jest w 85% ze środków europejskich i norweskich, a w 15% z budżetu państwa.
- Przebudowa byłej siedziby PSP nr 6 na Centrum Współpracy Dugnad to jedno z kluczowych zadań projektu.
- Zaplanowano konferencję z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, by podsumować działania z ostatnich trzech lat.
Projekt Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego to inicjatywa, która z powodzeniem łączy mieszkańców w dążeniu do wspólnych celów. Dzięki niemu, poprzez różnorodne działania, udało się zacieśnić więzi społeczne, co jest nieocenioną wartością dla każdej wspólnoty. Finansowanie projektu, które w 85% pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a w 15% z budżetu państwa, pozwala na realizację ambitnych zadań. Jednym z nich jest przebudowa byłej siedziby PSP nr 6 na Centrum Współpracy Dugnad, co stanowi fizyczne świadectwo długotrwałych zmian w krajobrazie miejskim.
Decydujący moment projektu zbliża się, co wiąże się z dużymi oczekiwaniami. Planowana konferencja z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej będzie okazją do prezentacji osiągnięć i efektów pracy wielu osób zaangażowanych w projekt. To również czas, by spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nad dalszymi krokami w budowaniu silnej, zintegrowanej społeczności w Kędzierzynie-Koźlu.
Spotkanie koordynacyjne, które odbyło się ostatnio, pokazało, że zaangażowanie lokalnych liderów, pracowników miejskich instytucji oraz mieszkańców jest kluczem do sukcesu takich projektów. Dugnad to dowód na to, że współpraca i wspólne działania mogą realnie przyczynić się do odbudowy i rozwoju lokalnych społeczności. Przed nami ważne wydarzenia podsumowujące, które z pewnością przyniosą wiele inspiracji do dalszego działania.
Na podstawie: UM Kędzierzyn-Koźle
Ostatnie Artykuły

Zmiana odbioru wielkogabarytów w gminie Leśnica – termin przesunięty o dwa dni

Tydzień Bibliotek 2026 - książki, ludzie i otwarte drzwi

Łukasz Ziegler wrócił do II LO. Za robotyką stoi ciężka praca

Rada Starego Miasta ma nową siedzibę. W dawnej Studni jest więcej miejsca

Ponad 2 promile i chwila nieuwagi - zderzenie w centrum Kędzierzyna-Koźla

Rowerem na koncert i piknik. Święto Europy w Kędzierzynie-Koźlu nabierze tempa

Tomasz Hubert Kandziora w Sławięcicach opowie, jak rodzi się lokalna historia

Majówka na drogach pod lupą - policja zapowiada kontrole do 4 maja

Wnuk i dziadek wrócili z medalami. Jacob Stankiewicz został mistrzem Polski

Nowy blok przy Jasnej rusza. W Kędzierzynie–Koźlu przybędzie 32 mieszkania

Ostatni dzwonek w szkołach powiatu. Maturzyści ruszają w dorosłość

OK bike! wraca na ulice. System ma być tańszy i bardziej elastyczny

Sezon motocyklowy ruszył - policja apeluje o chłodną głowę

