Ostrzeżenie meteorologiczne: Przymrozki nocne w nadchodzących dniach

Zbliżające się noce mogą przynieść niespodziewane chłody, mieszkańcy powinni przygotować się na spadki temperatur. W nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, temperatura powietrza może znacząco spaść, co może wpłynąć na warunki życia i uprawy w naszej społeczności.
- W nocy z piątku na sobotę prognozowany jest spadek temperatury do około -4°C.
- Przy gruncie temperatura może spaść nawet do -7°C.
- W sobotę nocna temperatura powietrza ma osiągnąć około -2°C, a przy gruncie -5°C.
- W ciągu dnia maksymalna temperatura w piątek wyniesie około 8°C, natomiast w sobotę wzrośnie do około 11°C.
Chłodne noce marcowe nie są rzadkością, jednak nadchodzące przymrozki mogą zaskoczyć wielu z nas. Jest to szczególnie istotne dla ogrodników oraz rolników, których rośliny mogą być narażone na uszkodzenia przez mróz. Warto zatem podjąć odpowiednie środki ochronne, aby zabezpieczyć wrażliwe rośliny przed zimnym powiewem. Zabezpieczenie upraw, a także młodych drzewek czy krzewów owocowych, może okazać się kluczowe dla zachowania plonów i ogólnej kondycji ogrodów i pól uprawnych.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia pod uwagę tych prognoz i podjęcia odpowiednich działań ochronnych. Nawet proste czynności, jak okrywanie roślin grubszą warstwą materiału, mogą znacznie zmniejszyć ryzyko strat. Pamiętajmy także o ochronie zwierząt domowych i tych hodowlanych, dla których niespodziewane spadki temperatur mogą być niebezpieczne.
Nadchodzące dni będą zatem prawdziwym testem naszej gotowości na zmienne warunki wiosenne. Mimo iż za dnia możemy doświadczać względnie wysokich temperatur, nocne spadki mogą być zaskakujące. Dlatego też, zachowajmy czujność i zadbajmy o nasze otoczenie oraz te, które w naszym otoczeniu żyją.
Wg inf z: UM Kędzierzyn-Koźle
Ostatnie Artykuły

Opolscy kontrterroryści trenują bez przerwy - dowódca ujawnił kulisy służby

Dzieci z przedszkola pokazały patriotyzm bez wielkich słów

W Kędzierzynie-Koźlu MPSZOK-i będą zamknięte. Przerwa obejmie oba punkty

Zmiana odbioru wielkogabarytów w gminie Leśnica – termin przesunięty o dwa dni

Tydzień Bibliotek 2026 - książki, ludzie i otwarte drzwi

Łukasz Ziegler wrócił do II LO. Za robotyką stoi ciężka praca

Rada Starego Miasta ma nową siedzibę. W dawnej Studni jest więcej miejsca

Ponad 2 promile i chwila nieuwagi - zderzenie w centrum Kędzierzyna-Koźla

Rowerem na koncert i piknik. Święto Europy w Kędzierzynie-Koźlu nabierze tempa

Tomasz Hubert Kandziora w Sławięcicach opowie, jak rodzi się lokalna historia

Majówka na drogach pod lupą - policja zapowiada kontrole do 4 maja

Wnuk i dziadek wrócili z medalami. Jacob Stankiewicz został mistrzem Polski

Nowy blok przy Jasnej rusza. W Kędzierzynie–Koźlu przybędzie 32 mieszkania

