Kinga Paćko z Kędzierzyna-Koźla triumfuje w międzynarodowym turnieju badmintona
Kędzierzyn-Koźle może być dumne z kolejnego sportowego sukcesu! Kinga Paćko z lokalnego klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle triumfowała w prestiżowym turnieju Yonex Czech Youth International w kategorii U9. To nie jedyny sukces naszych młodych badmintonistów.
  1. Kinga Paćko zdobyła złoty medal w kategorii U9.
  2. Oliwia Szczerska dotarła do ćwierćfinału w grze pojedynczej.
  3. Turniej zgromadził ponad 500 zawodników z 22 krajów.
  4. Szczerska zajęła 5. miejsce w deblu z Węgrem Zalanem Bernathem.

Kinga Paćko, zawodniczka klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, nie miała sobie równych w turnieju Yonex Czech Youth International, który odbył się w Pradze. W kategorii wiekowej U9 pokonała rywalki ze Słowacji, Czech oraz Singapuru, zdobywając złoty medal.

Turniej, który trwał cztery dni, zgromadził ponad 500 młodych badmintonistów z 22 krajów, co świadczy o jego wysokiej randze i poziomie rywalizacji. Wśród nich była także inna zawodniczka z Kędzierzyna-Koźla, Oliwia Szczerska, która również pokazała się z bardzo dobrej strony.

Oliwia Szczerska, trenowana przez Tomasza Zioło, dotarła do ćwierćfinału w grze pojedynczej, co jest znaczącym osiągnięciem na tle międzynarodowej konkurencji. Dodatkowo, w deblu, grając w parze z Węgrem Zalanem Bernathem, zajęła 5. miejsce.

Te sukcesy młodych zawodniczek są dowodem na to, że Kędzierzyn-Koźle ma świetne warunki do rozwoju talentów sportowych. Miejmy nadzieję, że te osiągnięcia będą motywacją dla innych młodych sportowców z naszego regionu.


Urząd Miasta