Sensoriada: Uczestnicy wytężali zmysły w nietypowej terapii dla dzieci

W minionym tygodniu odbyła się pierwsza edycja Sensoriady, gdzie dzieci ze szczególnymi potrzebami mogły sprawdzić swoje zmysły w różnych konkurencjach. Wydarzenie było częścią Tygodnia Integracji organizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 11, a uczestnicy musieli wykazać się wyjątkową koncentracją i sprawnością.
- Wydarzenie zorganizowane przez Publiczne Przedszkole nr 11.
- Uczestnicy musieli wytężyć wszystkie zmysły.
- W inicjatywie udział wzięły różne placówki integracyjne.
- Zastępca prezydenta Tomasz Radłowski dopingował uczestników.
Uczestnicy Sensoriady mieli za zadanie pokonać tory przeszkód, które wymagały maksymalnego skupienia na swoich zmysłach: dotyku, wzroku, słuchu, węchu, a nawet smaku. Konkurencje, na pierwszy rzut oka przypominające zabawy sportowe, miały głębszy cel terapeutyczny, pomagając dzieciom z różnymi potrzebami.
Wydarzenie to było integralną częścią Tygodnia Integracji, organizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 11. Dzieci z różnych placówek integracyjnych z miasta, w tym z Publicznego Przedszkola nr 8, Specjalnego Punktu Przedszkolnego Uśmiech Dziecka”, szkoły specjalnej, stowarzyszenia Mały Książę” oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, mogły wspólnie uczestniczyć w zaplanowanych aktywnościach.
Impreza odbyła się w gościnnych murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, co umożliwiło zorganizowanie większej liczby atrakcji i zapewnienie odpowiednich warunków dla wszystkich uczestników. Na miejscu obecny był również zastępca prezydenta Tomasz Radłowski, który gorąco dopingował uczestników, dodając im otuchy i motywacji do działania.
Takie inicjatywy jak Sensoriada są nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim ważnym elementem integracji i terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami. Dzięki nim najmłodsi mogą rozwijać swoje umiejętności w przyjaznym i wspierającym środowisku.
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki wniosły do gabinetu prezydenta wielkanocny akcent

W Budowlance padły słowa, które mają przerwać milczenie o hejcie

Przedszkolaki zasypały policjantów pytaniami po wizycie w Mechnicy

Szkoła, która uczy empatii zamiast etykiet, pokazała głos młodych o neuroróżnorodności

Piesi i rowerzyści pod lupą - policja ruszyła z akcją NURD w powiecie

W żłobku nr 6 wielkanocne ozdoby zaczęły się od wydmuszek

Nie syreny, lecz testy sprawdziły młodych strażaków z powiatu

Kędzierzyńsko-kozielska elita sportowa znów dostała stypendia

W Budowlance padły słowa, których młodzi często nie mówią głośno

W Pradze zabłysły młode gimnastyczki z Kędzierzyna–Koźla i przywiozły medale

Świąteczny rytm w Muzeum Ziemi Kozielskiej - zanim ruszysz, sprawdź plan

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Kozielski SP ZOZ z certyfikatem, który stawia seniorów w centrum opieki

