Kędzierzyn-Koźle z Diamentem Polskiej Ligi Siatkówki
W minioną sobotę, podczas uroczystej Gali Polskiej Ligi Siatkówki w Katowicach, miasto Kędzierzyn-Koźle otrzymało prestiżową nagrodę Diament PLS. Wydarzenie było okazją do uhonorowania zasłużonych osób i instytucji, które przyczyniły się do rozwoju siatkówki w Polsce.
  1. Gala Polskiej Ligi Siatkówki w Katowicach.
  2. Diament PLS dla Kędzierzyna-Koźla.
  3. Wyróżnienia dla zasłużonych osób i sponsorów.
  4. Podziękowania dla byłych szefów klubów.

Wydarzenie odbyło się w imponujących wnętrzach sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Była to nie tylko okazja do wręczenia nagród dla najlepszych siatkarek, siatkarzy i trenerów, ale także dla sponsorów oraz osób zasłużonych dla ligowej siatkówki. Diamenty PLS trafiły do przedstawicieli TAURON Polska Energia, Pruszyński Sp. z o. o. oraz miasta Kędzierzyn-Koźle.

Prezydent Kędzierzyna-Koźla, Sabina Nowosielska, odebrała nagrodę z rąk prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastiana Świderskiego, który jest legendą klubu z tego miasta. To wyróżnienie stanowi dowód uznania dla miasta za jego wkład w rozwój siatkówki i wsparcie dla lokalnych drużyn.

Podczas gali wręczono również Złote odznaki PLS osobom, które w szczególny sposób przysłużyły się rozwojowi ligowej siatkówki. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Piotr Dudek, Jerzy Winiarski, Zygmunt Bomba, Andrzej Lemek, Roman Krywult, Wojciech Stępień, Anna Werblińska, Mariusz Wlazły, Hanna Zdanowska, Jacek Sęk oraz Wojciech Grzyb.

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki wyraził także wdzięczność dla byłych szefów klubów, którzy zakończyli swoją działalność w PlusLidze oraz TAURON Lidze. Pamiątkowe patery otrzymali Paweł Frankowski, były sternik Grupy Azoty Chemika Police, oraz Paweł Szpaczek, były prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Tegoroczna gala była nie tylko świętem siatkówki, ale także momentem refleksji nad wkładem wielu osób i instytucji w rozwój tej dyscypliny sportu. Dzięki takim inicjatywom, jak Gala Polskiej Ligi Siatkówki, możemy podziwiać i doceniać zaangażowanie oraz pasję, które napędzają sport na najwyższym poziomie.


Źródło: Urząd Miasta