Nowi dyrektorzy w I LO i Bursie Szkolnej: Wojciech Czapla i Łukasz Chełmiński

Powiatowe szkoły i Bursa Szkolna z nowymi dyrektorami. Wojciech Czapla i Łukasz Chełmiński objęli swoje stanowiska po wygranych konkursach, a dotychczasowi dyrektorzy przekazali pałeczkę swoim następcom.

  1. Wojciech Czapla nowym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego.
  2. Łukasz Chełmiński objął stanowisko dyrektora Bursy Szkolnej.
  3. Krystyna Gielas kontynuuje pracę w Zespole Szkół Specjalnych.
  4. Starosta Artur Maruszczak życzył nowym dyrektorom sukcesów.

Wojciech Czapla został nowym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego, zastępując Małgorzatę Targosz, która nie żegna się całkowicie z oświatą, lecz będzie działać w innym zakresie. To istotna zmiana dla społeczności szkolnej, która z niecierpliwością czeka na nowe inicjatywy i pomysły nowego dyrektora.

Zmiany nie ominęły również Bursy Szkolnej, gdzie stanowisko dyrektora objął Łukasz Chełmiński. Jego nominacja to efekt wygranego konkursu, który miał na celu wyłonienie najlepszego kandydata na to stanowisko. Chełmiński, znany z zaangażowania i profesjonalizmu, jest gotów podjąć się nowych wyzwań, jakie niesie za sobą zarządzanie bursą.

W Zespole Szkół Specjalnych nie zaszły żadne zmiany kadrowe. Krystyna Gielas kontynuuje swoją pracę na stanowisku dyrektora, co jest dobrą wiadomością dla uczniów i rodziców, którzy cenią jej doświadczenie i oddanie.

Podczas oficjalnej ceremonii mianowania, starosta Artur Maruszczak, wicestarosta Józef Gisman oraz kierownik wydziału oświaty Aurelia Stępień przekazali akty mianowania nowym dyrektorom. Starosta Maruszczak zwrócił się do nich z życzeniami: Wszystkim wam życzę, abyście jak najczęściej mogli cieszyć się z sukcesów uczniów, ich nawet małe osiągnięcia, małe kroki do przodu, są najlepszą oceną waszej pracy. Dobrej energii i niesłabnącej chęci do działania.

Nowi dyrektorzy mają teraz przed sobą wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom społeczności szkolnej i wprowadzić pozytywne zmiany. Mieszkańcy z nadzieją patrzą na przyszłość lokalnych placówek oświatowych, licząc na dalszy rozwój i sukcesy uczniów.


Opierając się na: Powiat