Mateusz Rećko wzmocni atak ZAKSY od sezonu 2024/2025
Wielka zmiana w składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle! Mateusz Rećko, znakomity atakujący, dołącza do drużyny na sezon 2024/2025. Zawodnik z imponującym dorobkiem punktowym i tytułem MVP TAURON 1. Ligi, jest gotów na nowe wyzwania w PlusLidze.
  1. Mateusz Rećko dołącza do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2024/2025.
  2. W poprzednim sezonie zdobył 530 punktów w TAURON 1. Lidze.
  3. Otrzymał tytuł MVP TAURON 1. Ligi.
  4. Rećko jest gotowy na debiut w PlusLidze.

Mateusz Rećko, 26-letni atakujący, jest wychowankiem UMKS MOS-u Wola Warszawa. Po dwóch sezonach w Warszawie przeniósł się do AZS-u Częstochowa. Jego kariera nabrała tempa, gdy bronił barw takich klubów jak Buskowianka Kielce, BAS Białystok i Avia Świdnik, aż trafił do MKS-u Będzin.

Miniony sezon w MKS-ie Będzin okazał się dla niego przełomowy. Zespół wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a sam Rećko zaprezentował się znakomicie. W 36 meczach zdobył 530 punktów, z czego 452 atakiem, 43 blokiem i 35 zagrywką. Te statystyki potwierdzają jego niepodważalną rolę lidera zespołu.

Za swoje osiągnięcia Mateusz Rećko został wyróżniony tytułem MVP TAURON 1. Ligi. Nagrodę odebrał podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki w Katowicach. W sezonie 2023/2024 aż dwanaście razy otrzymywał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu, co jest dowodem na jego wyjątkową formę i ciężką pracę.

Przed Mateuszem Rećko pierwsze wyzwanie w PlusLidze. Sam zawodnik jest pewny swoich umiejętności i gotów na nowe wyzwania. – Czuje się gotowy do gry w PlusLidze, za mną czwarty w pełni rozegrany sezon w 1. Lidze, gdzie grałem te pierwsze skrzypce, więc tego ogrania boiskowego trochę już nabyłem – podkreślił Rećko, dodając, że propozycja dołączenia do ZAKSY była dla niego nie do odrzucenia. – Kiedy pojawiła się oferta gry w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle pomyślałem sobie, że „Realowi Madryt” siatkówki się nie odmawia – przyznał.


UM Kędzierzyn-Koźle