Festiwal Folkloru w Kędzierzynie-Koźlu już w ten weekend
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych, który ponownie zawita do naszego miasta! To barwne wydarzenie odbędzie się na przełomie czerwca, w dwóch różnych lokalizacjach. Przygotujcie się na niezapomniane widowisko pełne muzyki, tańca i tradycyjnych strojów z różnych zakątków świata.
  1. 28 czerwca - występy w amfiteatrze na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich
  2. 29 czerwca - parada i występy na kozielskim Rynku
  3. Zespoły z Włoch, Bułgarii, Rumunii i Ekwadoru
  4. Organizatorem jest Zespół Pieśni i Tańca „Komes”

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych to doskonała okazja, aby zapoznać się z kulturą i tradycjami innych krajów. W tym roku, w naszym mieście, będziemy mieli przyjemność gościć grupy z Włoch, Bułgarii, Rumunii oraz Ekwadoru. Każdy z zespołów zaprezentuje unikalne tańce i pieśni, które przeniosą nas w różne zakątki świata.

Wydarzenie rozpocznie się 28 czerwca na scenie amfiteatru na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich. Kolorowe stroje i ludowa muzyka stworzą niezapomnianą atmosferę, którą warto doświadczyć na własne oczy. Dzień później, 29 czerwca, festiwal przeniesie się na kozielski Rynek, gdzie zainaugurowana zostanie parada przez centrum Starego Miasta.

Organizatorem festiwalu jest Zespół Pieśni i Tańca „Komes”, który od lat dba o to, aby mieszkańcy mieli dostęp do najwyższej jakości wydarzeń kulturalnych. Festiwal jest nie tylko okazją do zabawy, ale również do nauki i zrozumienia bogactwa folkloru różnych narodów.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które z pewnością dostarczy wielu emocji i wrażeń. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania i poznawania różnorodnych tradycji!


Według informacji z: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu