Nierozpoznana Opolszczyzna: Rodzinna wycieczka 27 czerwca
Już 27 czerwca o godzinie 10:00 rusza wyjątkowa wycieczka „Nierozpoznana Opolszczyzna”. To doskonała okazja, by lepiej poznać nasze lokalne tereny w towarzystwie rodziny i sąsiadów!
  1. Start o 10:00 z Dworca PKS w Koźlu.
  2. Warsztaty na Ranczo Czarnocin.
  3. Wędrówka w Bukowym Lesie.
  4. Powrót o 14:00.

Opolszczyzna to region pełen niespodzianek, a nasze wycieczki to doskonały sposób, by je odkryć. Tym razem zapraszamy na wyprawę, która pozwoli nam lepiej poznać okoliczne krajobrazy i ekosystemy. W programie przewidziano atrakcje dla całej rodziny, które z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Jednym z głównych punktów programu będzie wizyta na Ranczo Czarnocin, gdzie odbędą się warsztaty świeczkarskie. To wyjątkowa okazja, by nauczyć się czegoś nowego i spędzić czas w kreatywny sposób. Warsztaty potrwają od 11:00 do 14:00.

Po warsztatach uczestnicy będą mieli okazję wyruszyć na wędrówkę w Bukowym Lesie. To idealna okazja, by zrelaksować się w otoczeniu natury i poznać lokalne ekosystemy, które są bogate w różnorodne gatunki roślin i zwierząt.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 10:00 na Dworcu PKS w Koźlu, skąd wspólnym autokarem wyruszymy na wycieczkę. Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 10:10, a powrót na godzinę 14:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod numerem telefonu 77 482 37 80 wew. 29.

Wycieczka jest dofinansowana ze środków budżetu miasta Kędzierzyna-Koźla przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i do odkrywania piękna naszej Opolszczyzny!


Na podst. MBPKK